Zajímavý příběh mi k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Ivata H., která si docela přesně vybavuje příhody z antického Řecka. Domnívá se proto, že déjà vu souvisí s minulými životy...

Teorii, že déjà vu souvisí s minulými životy, mi k dnešnímu tématu napsala čtenářka Iveta H. Co myslíte vy, milé čtenářky?


Dobrý den, jmenuji se Iveta, a ráda bych se podělila s mým zážitkem, respektive, se zážitky s deja vu. Zaujalo mě, že jste předpokládal, že málo kdo deja vu prožil, protože mě se to stává poměrně často. Pokaždé mi to vyrazí dech. Jeden z posledních zážitků byl například, když mě na ulici zastavil pán a ptal se na cestu, v tu chvíli jsem na něj jen bezeslov zírala, protože bych přísahala, že se to už stalo. Stejný pán, stejná věta, stejné místo. Prostě všechno už jsem zažila. Zajímavé na tom je, že jsem tam nikdy předtím nebyla. Docela bych ráda věděla, jestli se to dá také tak snadno vysvětlit jako Váš případ s Mont Blanc.
Nevím jistě, jestli to s tím souvisí, ale já si myslím, že nejde o časové smyčky, ale o zkušenosti z minulých životů (já vím, pro někoho hloupost), ale moje maminka mi kdysi říkala, že jako malá jsem se koukala na film z dob antického Řecka. Byla jsem ještě malinká, něco okolo tří let, seděla jsem před televizí a říkala jsem, že jsem tam byla, že to tam znám, a dokonce jsem i věděla, co v jaké ulici je atd. Připomínám, že jako tříleté dítě jsem v Aténách nikdy nebyla.

S pozdravem,
Iveta H.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Déjà vu

  • Prožila jste někdy déjà vu?
  • Jakou situaci byste chtěla prožít znovu?

Dnes je téma dvojí. Předpokládám, že většina z vás (i když se možná mýlím) se s jevem déjà vu nesetkala, milé čtenářky. Budu ale rád, když mě vyvedete z omylu a napíšete mi své zkušenosti s tímto jevem. Pokud jste ale skutečně déjà vu nikdy neprožila, můžete přispět i tak: Napište mi, jakou jednu konkrétní situaci byste v životě ráda prožila znovu a proč - důvody mohou být různé, například byste se ráda zachovala jinak, anebo to bylo něco tak nádherného, že byste to chtěla zopakovat. A samozřejmě mám pro vás připravený malý dárek, tedy pro jednu z vás, která k tématu přispěje; dárkem je krásná pikniková sada s příborem a prkénkem, viz obrázek níže. Chcete-li mít šanci, získat tuto sadu, napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu na e-mailovou adresu níže.

pic

Rychloturnaj v piškvorkách

Dnes hrajeme Rychloturnaj v piškvorkách. Více na následujících odkazech...

Reklama