V naší soutěži o Adrenalinový zážitek (viz ZDE), kterou jsme pro vás uspořádali s nápojem Semtex, jste hráli o jízdu na bobové rychlodráze.

Vítězkami naší soutěže se stala čtenářka Ivča a čtenářka japa. Žel japa onemocněla a nepodařilo se jí ani předat svou výhru někomu blízkému, tak jsme se báli, že si jízdu užije pouze Ivča. Náhoda tomu ale chtěla, že s sebou Ivča vzala (považte, až z Bystřice nad Pernštýnem) svoji pětašedesátiletou maminku, tak jsme nabídli projížďku na bobech i jí. Nabídku s nadšením přijala!

Na otázku, jestli mají strach, nám naše závodnice svorně odpověděly: „Zatím ne, bát se budeme, až se na ty boby posadíme.“

Ačkoli jsme se je snažili trošku postrašit, obě to daly s přehledem a hned několikrát! Ivča jela pětkrát a její maminka čtyřikrát. „Kdyby nebyla taková zima, zvládla bych to i víckrát. Super!!!“ zářila nadšením Ivča i když její plán dosáhnout traťového rekordu, který je 60 km/hod, nevyšel. A jak dopadly? Ivča z bobu „vyždímala“ 39 km/hod a maminka 40 km/hod.

V průběhu odpoledne Ivča s maminkou dostaly ještě možnost vypustit do oblak své přání a popovídat si o strachu s paní psycholožkou Sládečkovou. Pak už nastal čas rozloučení. „Byl to perfektně strávený den,“ pochvalovaly si obě dámy.

O strachu
Zdeňka Sládečková, klinická psycholožka působící v Klubu Diana.

Je důležité vědět, k čemu strach je a jak s ním zacházet. Původní funkce strachu je přirozená ochrana – člověk se s ním narodí a strach mu v životě mnohdy pomáhá, uvědomit si svou lidskou cenu. Strach je dobrá věc a je dobré mít ho.
Strach může být samozřejmě brzdou, ale i velikou motivací a posilou. Jde o to naučit se s ním zacházet a překonávat ho. Je dobré, když člověk zjistí, že strach je vlastně bublina, která, když se jí dotknete, tak praskne.

Zkusila jste někdy nějaký adrenalinový sport? Jaký? A jaký byste chtěla vyzkoušet? Jak by se vám líbila jízda na bobové dráze? Bála byste se, že se „vyklopíte“?

Reklama