V rámci soutěžní diskuse, která probíhala na této stránce získala čtenářka s přezdívkou šupina 73 chytrý hrnec Panasonic Multicooker typ SR-TMJ501 s deseti přednastavenými programy. Poprosili jsme Ivanu, aby nám napsala, až hrnec vyzkouší a pošle nám několik fotografií. Moc jí děkujeme za milý email s popisem testování.

Multicooker

Jak je Ivana spokojená s chytrým hrncem Panasonic Multicooker? Přečtěte si její testování:
Tak je to zhruba měsíc, co jsem začala testovat Multicooker od značky Panasonic, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti.  V první řadě jsem tedy byla opravdu příjemně ohromená z výhry, kterou jsem nečekala. Testování začalo studiem přiložených papírů a sledováním CD s recepty a návodem na použití.

Rizoto
Po důkladném prostudování jsem pro začátek zvolila jednoduchý recept - rizoto. Podle přiloženého receptu jsem do hrnce vložila ingredience, okořenila, důkladně promíchala  a hrnec zapnula na určitý program. Jen na vysvětlenou... u většiny programů na různá jídla je doba varu nebo zapékání daná, ale právě třeba tady u tohoto receptu bylo napsáno, že si hrnec sám určí dobu provozu podle vložených ingrediencí, což mě hodně překvapilo. A abych pravdu řekla, byla jsem trochu na trní, protože jsem poprvé vlastně neměla přehled, za jak dlouho budu podávat oběd. Čas se na displeji ukázal asi čtvrt hodiny před ukončením přípravy, odpočítával se. To se mi docela ulevilo, ještě nebyl čas k podávání oběda, takže se vše krásně stihlo. Po zaznění zvukového signálu, který hlásí konec programu, jsem rizoto ještě promíchala. Jelikož jsem nevěděla, jak hodně solit a kořenit, bylo potřeba ještě pořádně dochutit. První recept dopadl obstojně, jen příště při přípravě rizota už vím, že dám více koření už na začátku.

Treska v páře se zeleninou
Jako druhý jsem vyzkoušela recept na  tresku v páře se zeleninou. Jelikož jsme zvyklí na přípravu pokrmů v páře, nebylo to pro nás nic vyjímečného. Tady je též potřeba větší dávka koření. Program na PAŘENÍ je na 15 minut, což je perfektní rychlý oběd.

FOTOGALERIE:

Noky s kuřecím masem a špenátem
V rámci testování jsem si taky pochutnala na tomto receptu - Noky s kuřecím masem a špenátem. Při přípravě tohoto pokrmu jsem si vyzkoušela nastavit dva programy. Nejprve si totiž musíme orestovat kuřecí prsa nakrájená na kousky na oleji. Zvolila jsem tedy program ZAPÉKÁNÍ na 10 minut, kdy se maso krásně orestovalo. Poté jsem přidala listový špenát, smetanu, nivu, česnek nakrájený na plátky a mírně dosolila a přidala pepř. A nakonec jsem přidala noky, které jsem si předem uvařila .Pak jsem hrnec naprogramovala na 12 minut na program KNEDLÍKY. Tento recept budu dělat častěji, je velice jednoduchý a hlavně výborný, moc chutnal i mému manželovi.

Bramboračka
Tak abych nezkoušela připravovat jen druhý chod, vyzkoušela jsem také polévku – klasickou bramboračku. Ta dopadla na výbornou. Na másle jsem si orestovala na program zapékání zeleninu a brambory, po chvilce jsem přidala cibulku, houby, koření a sůl. Nastavila jsem program POLÉVKA na 40 minut. Před koncem programu jsem přisypala hotovou jíšku a ještě zamíchala a nechala dojít. Na závěr jsem podle chuti jsem ještě přidala zelenou petrželku.

Šunkové flíčky
Zkusila jsem také šunkové flíčky a jsem nadšená. Uzeninu jsem opekla s cibulkou, poté přidala bokem uvařené fleky, osolila, opepřila, ochutila muškátovým oříškem a směs jsem zalila vejci rozlehanýma v mléce. Zapékala jsem 25 minut!!!! Takže brzy hotové, jednoduché a hlavně výborné. Nebyly vůbec připečené. Ve srovnání s troubou, kdy jsou většinou mírně vysušené, při přípravě v multicookeru nebyly vysušené vůbec, byly pěkně vláčné.

Moje postřehy:
Celkový dojem z hrnce je nepopsatelný, naprosto báječný :-) S tímto hrncem je veliká úspora času na jiné aktivity nebo domácí práce. Nemusím u hrnce stát a bát se, že něco přeteče nebo se připálí. Jen zprvu jsem občas nakoukla a raději zkusila promíchat, ale nebyla vůbec potřeba.

Nastavení programů byl pro mne  z počátku trochu problém, ale brzy jsem pochopila a už to jde skoro samo :-D Chce se to s hrncem pořádně naučit, stále ještě hledám nové zkušenosti a rady.

Zatím čerpám inspiraci z receptů přímo na stránkách hrnce Panasonic Vaříme chytře  a také jsem zabrousila do receptů Zdeňka Pohlreicha pro multicooker. Brzy se chystám na guláš nebo na kuřecí polévku a pustím se i do složitějších pokrmů.

Úspora času - tomu dávám veliké plus, protože jsem udělala spousty práce okolo, mohla jsem se při „vaření“ věnovat jiným věcem.
Ještě jednou moc děkuji za tuto možnost testovat hrnec Panasonic :-) Dneska už vím, co dcerám koupím pod stromeček :-)

Poznámka redakce: Děkujeme Ivaně za její testování a přejeme mnoho dalších pozitivních zkušeností.

Naše články:

 Více najdete na  www.varimechytre.cz

Reklama