Jistě si ještě vzpomínáte, že jsme vám nedávno představili vítězku měsíčního hubnoucího programu. Včera jsme se opět sešli se čtenářkou Ivanou, abychom pro vás zdokumentovali její další kroky na cestě za lepší figurou.

Vyrazili jsme do poradny pro snižování nadváhy a navštívili jsme společně dietoložku Václavu Kunovou. Jak už nám Ivana dříve prozradila, chtěla by během této kúry shodit alespoň sedm kilo. Je to možné? I na to jsme se odbornice zeptali.

„Abych se přiznala, mám z toho všechno trochu strach,“ řekla nervózně po cestě do poradny. Na zpáteční cestě už ale prohlásila, že obavy byly zbytečné. „Alespoň nemá ve scénáři takovou hrubost jako doktorka Cajthamlová z pořadu Jste to, co jíte,“ smála se Gala.

Během čtyřicetiminutového sezení si dietoložka svou novou klientku znovu zvážila a změřila. Dospěla ke stejným hodnotám, které jsme už dříve uvedli. Následující kolotoč otázek se točil především kolem Ivanina jídelníčku. To proto, aby bylo jasné, jaký typ stravování bude nejvhodnější.

„Od vašeho současného jídelníčku a případných alergií či nesnášenlivosti určitých potravin se bude odvíjet jídelníček, který pro vás sestavíme nyní. Pokud bychom si to měli předvést na vaší včerejší stravě, křivka hladiny cukru v krvi má pár větších výkyvů. V důsledku toho se můžete cítit nesvá, mít pocity hladu a únavy. My vám teď ale upravíme jídelníček tak, aby ty výkyvy byly co nejmenší a hladina cukru trvale nízká,“ vysvětlovala Kunová, zatímco ukazovala křivku grafu.

Po kratičkém vyšetření se hubnoucí klientka dozvěděla, jak velkou část jejího těla tvoří tuk. Čistá hmotnost (tedy kosti, svaly, voda…) činí pouhých 42,4 kilogramu. To znamená, že Ivanino tělo zatěžuje 26,4 kilogramu tuku. Ráda by se během následujícího měsíce zbavila alespoň sedmi kilogramů. „To není nejvhodnější. Shodila byste příliš rychle a samozřejmě by později následoval jo-jo efekt. Během té měsíční kúry se většinou zhubne o čtyři až pět kilo. Vy byste podle dnešních výsledků mohla shodit jeden kilogram týdně,“ vysvětlila odbornice.

Ivana je ale přesvědčená, že se jí podaří zdravé stravování udržet i nadále. Samozřejmě po skončení měsíční hubnoucí kúry dostane mnoho užitečných informací, podle kterých bude moci na svém jídelníčku pracovat sama. „Pokud byste váhu dostala na 60 kilogramů a udržela jste si přitom stejné množství vody v těle, bylo by to pro vás ideální. Tuk by zmizel úplně. Potom bych vám poradila, jak postupně zvyšovat dávky jídla aniž byste přibrala jediné deko,“ tvrdí doktorka.

Ivanin nový jídelníček odstartuje v pondělí, kdy se také poprvé vydá uplatnit jeden ze šesti voucherů, které od nás získala. Už teď se ale musí vyvarovat alkoholu. Povoleno má maximálně 1 decilitr vína za týden, do jídelníčku se nesmí dostat ani bílé pečivo či káva s mlékem. „Pokud byste během prvních dnů měla potíže se zvykáním na malá dávky jídla, můžete zakousnout trochu zeleniny. Rozhodně si ale neberte ovoce,“ radí Kunová.

Ivanu budeme samozřejmě i nadále sledovat. Již příští týden se můžete těšit na další reportáž, tentokrát se podíváme, jak si dává do těla v posilovně.

Chtěla byste se naší vítězky na něco zeptat či jen něco vzkázat? Máte prostor.

Reklama