Na akci spojenou s vařením, kdy jsme se sešli s 15 čtenářkami a čtenáři, jsme testovali novinku od Philips – kuchyňského robota Avance Collection. Na akci jedna čtenářka získala tento krásný přístroj a mohla ho otestovat. Co nám čtenářka Ivana napsala?

Jak jsem otestovala výhru, kterou jsem si odnesla z krásné akce spojené s vařením dobrot za pomoci robota PHILIPS 7958 AVANCE COLLECTION v prostorách CHEF PARADE v Praze Holešovicích dne 19. 11. 2014.

robot

Ano, tou výhrou je výše uvedený robot. Už na této akci jsem byla oslněna tzv. planetárním systémem míchání v největší 4 litrové nádobě robota. Viděla jsem, že tento systém dokáže důkladně zpracovat, promíchat, provzdušnit vložené ingredience.

V rodině jsem oblíbená pekařka vánoček a jiných vánočních delikates, zpracování těsta na osm velkých vánoček představuje velkou dřinu. Rovněž i příprava těst na vánoční cukroví. Rozhodla jsem se proto tuto dřinu přenechat robotu.

robot

První zkoušku  robot „Philipsík“ obstál na výtečnou. Výsledkem byly dvě nadýchané, voňavé vánočky (viz přiložená foto), upečené z 1 kg polohrubé mouky, 2 vajec, 4 dcl mléka, 250 g másla, 20 dkg cukru, 1 kostky droždí, citronové kůry, vanilkového cukru,  muškátového oříšku, rozinek, kandovaného ovoce.

Těsto z 1 kg mouky a všech dalších přísad jsem nahrubo smíchala ručně. Planetární systém robota může zpracovat ve své nádobě maximálně 1,3 kg těsta, takže těsto jsem rozdělila na 2 poloviny a samostatně je zpracoval důkladně robot svým hnětacím hákem.

Dále jsem vyzkoušela nádobu na sekání, plátkování, strouhání a granulování.

Robot rychle nastrouhal brambory na požadovanou jemnost pro přípravu cmundy a knedlíků „vnuček“, dle receptů babičky z Klenčí pod Čerchovem. Přípravu těchto pokrmů zrychlila mísící metla v největší nádobě robota. Mísící metla v největší nádobě svým planetárním pohybem zamíchala  těsto na koláč „Deset, dvacet, třicet“ tak, že po upečení byl mnohem chutnější a kypřejší. (viz fota)

Vyzkoušela jsem též mlýnek na kávu a ořechy, tento mlýnek perfektně rozmělnil nasušenou nať na skvělé petrželové koření.

 

V mixéru, který umí m.j. rozdrtit led , včera můj partner připravil vánoční „vaječňák“.

Nevyzkoušela jsem zatím lis na citrony a mlýnek na maso, na listopadové akci Ženy-in v Holešovicích jsem zaznamenala, že mlýnek na maso mlel dobře a rychle.

Robot, díky přísavkám, sedí na stole pevně a stabilně. Je to výkonný šikovný pomocník do domácnosti, je i cenově dostupný

Ve srovnání s mým prvním robotem ETA z doby před 40 lety chybí tomuto robotu např. mlýnek na mák, struhadlo na hranolky nebo lis na ovoce. To ale vůbec nevadí, aby se stal „Philipsík“ pomocníkem rodiny a už má své stálé místo v mé kuchyni. Uchvátil mě svou multifunkčností, designem i snadností omývání. Nadchla mě také lehkost ovládání.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem v redakci Ženy-in za organizaci této akce v Holešovicích.

Babikus
Ivana Jablečníková

Čtěte také:

Reklama