V dalším příspěvku se dozvíte, že čtenářka Iva K. chodila darovat krev se svým manželem. Respektive byla jednou a naposled. Pak jí totiž další darování překazilo těhotenství...

Manžel čtenářky Ivy K. je pravidelným dárcem krve. Iva K. by chodila také, ale do dárcovství jí vpadla jiná služba společnosti - stala se maminkou.


Před mnoha lety jsem přemluvila mého manžela k darování krve. Chtěla jsem tam jít poprvé s ním. Strašně se bál jehel, bál se bolesti a z pohledu na krev. Nakonec jsem ho přesvědčila vidinou volného pátku a navíc proplaceného v práci. Museli jsme vstávat brzo a nejíst nic tučného na snídani a pít jen čaj. Na místě jsme pak vyplnili dotazník a čekali na odběr vzorku krve. No vzali nás oba. Leželi jsme na lehátku a koukali na tv a povídali si. Po odběru jsme si dali tatranku a kafe a už v devět jsme měli volno. Plánovala jsem za čtvrt roku další odběr. Manžel by chodil častěji. No co s načatým dnem. Před náma byl prodloužený víkend a fůra času. Co vám budu vykládat. Na další odběr jsem už nemohla, byla jsem těhotná. Takže má manžel za sebou již devátý odběr a těší se na slavnostní předávání bronzové plakety. Já mám v kartičce jediný datum odběru, který je skoro shodný s dnem narození dcery, jen o rok a tři měsíce starší.

V mojí rodině darují krev skoro všichni. Daruje mamka i sestra. Ta teď bojuje s váhou, tak s tím načas přestala. Má 170 cm a 56 kg. Na posledním odběru jim omdlela a hodinu se jí snažili probrat. Drželi jí nohy nahoře a nechali ji ležet na zemi. Kolem ní procházeli další dárci na kafe a koukali co se děje. No nechce to zažít podruhé, tak se snaží přibrat. Moje babička darovala od mládí skoro do padesáti, až jí darování krve znemožnila cukrovka. Dělily jí od zlaté dva odběry.

Iva K.

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama