Čtenářka s nickem Ifulinkaa prý na lakování nehtů nikdy moc nebyla, zato její sestra se ve zkrášlování svých drápků přímo vyžívá. Ale jak to tak vypadá, je to nakažlivé a Ifulinkaa se začíná pomalu „chytat“. Díky za příspěvek a ukázky

Ahoj všem:)  Lakování nehtů pro mne většinou byla ztráta času. Nebo možná jinak. Lakování v pohodě, ale než jsem se dostala k odstranění zbytku barvy na rukou, už vypadaly dost škaredě. Proto mne toto zkrášlování často míjelo. Když už bylo potřeba, nanesla jsem světlou barvu, která i po mírném ošoupání nebyla tak znatelně vidět. Tvar nehtů mám úzký a dlouhý. Nemám potíž s lámáním, občas se mi nehty třepí, ale většinou to zpraví měsíční pojídání zinku, pak mám na rok pokoj.

 Ovšem moje sestra, řekla bych, je maniak. Moc ráda mění vzhled svých drápů, všech 20-ti. Každý druhý večer sedí u postele a hrabe se ve své zásobě barviček. Občas si vzor vymyslí sama, občas najde inspiraci na netu a baví se zkrášlováním sebe sama. Musím uznat, že jí to jde. Je samouk, ale moc ji to baví. Zrovna minulý týden si nakreslila berušky. Je milovník psů, měla už i packy. Teď vymýšlí, jak mi nakreslit želvy. Jinak umí všemožné barevné kombinace, proužky, francouzskou všech barev, šíleně fosforové, kdy každý prst byl jiný. Nikdy to není nuda. Před chvílí si dokreslila pavučiny.

 Od doby, co jsem doma, jsem její zálibu malinko pochytila taky. Možná je to tím, že mám čas na sebe. Ale nechce se mi s tím tak hrát, odbudu se jednobarevným podkladem a třeba jednoduchou linií jakkoliv vedenou. Má zásoba barev čítá asi 5 kusů, proto často kradu segře její poklady. Průběžně stav doplňujeme.

Obě máme přírodní nehty. Jednou jsem byla na pshine, bylo to fajn, líbil se mi výsledek, ale nehty mi rychle rostou a musela bych na opravy co 14 dní, což bylo finančně nevýhodné. Zkusila jsem svoje potáhnout gelem. Vydržely týden. Zpilování odrůstalo nějaký měsíc, ale opět se objevilo třepení. Jsem poučena, zůstanu u přírody a šílených barviček...

Přikládám dva obrázky, oba jsou sestřiny výtvory. Já mám právě černou „francii“, ale zlomila jsem si dva nehty a není to moc hezké. Nebudu se chlubit svým peřím dnes. Chválím segřino umění a trpělivost.

nehty

nehty

Krásný den přeje Ifulinkaa

Podle tvaru ruky to vypadá na hodně mladou slečnu. Jsou obrázky stejně hezké i na druhé ruce? Pak smekám i já.

Jak se vám líbí takto nalakované nehtíky? Chtěla byste něco takového umět? Nebo se spokojíte s jednobarevným lakem? Jakou barvu máte nejraději? Co vás na lakování nehtů nejvíc baví a co vám vadí? Vyzkoušela už jste umělé nehty?

Napište nám na dnešní stylové tema na redakce@zena-in.cz

Reklama