Děkujeme za další hezký příspěvek na dnešní téma. Je trochu zvláštní, ale snad se zorientujete v lehké ironii naší čtenářky Helenky.

U nás se mi celkem líbí. Pravda, život i láska mě odfoukli jen přes nejbližší pole s kukuřicí. To, co se vám zdá na zábavě po pěti kolách s rumem jako Harley, je kolikrát po ranní kávě jen pincek s třikrát svařovaným výfukem a s tím dál než za tu kukuřici nedojedete. Ale cestování miluji a nejednou se mi stalo, že jsme dojeli někam, kde jsem se cítila jako doma a hned bych klidně měnila. ¨

Například loni na podzim jsme jeli na bleší trh u nás do Týniště. Prodávali tam náhradní díly do kukaček, měnili andulky za zimní pneu, všude voněly pečené klobásky a jeden pán prodával houpací křeslo i s babičkou. Uplně jako ve filmu. Já bych se někam, kde se mění busta Stalina za hejno zlatých rybiček stěhovala hned. Ale Bohoušek nese každou změnu velmi těžce a podle našeho logopeda by absenci dojíždění takhle před maturitou nemusel vzít dobře.

V létě jsme jeli za tetičkou na venkov. Ona už je stará a má chaloupku uplně na samotě. Srnky se prochází kolem i ve dne, zajíci vyvedli mladé hned za kolnou na dřevo a koroptvím sype jak slepicím. Jen se diví:"že pořád ty mrchy nenesou." Ale my jí nic neříkáme, aby ji nějaký šok nezkrátil život, tetičce naší milované. Ani, že už nejsou Sudety... Tam bych žila ráda, ale momentálně tam nemůžeme ani na dovču, bo tu byl jeden pán a zakázal příteli opouštět v nejbližších dnech město.

V zahraničí mám vysněné místo. Miluji zahradničení, ale kytičky nemilují mne. Existuje ale vesnice, kde prý sama od sebe rostou rajčata jak melouny, okurky jak basebolové pálky a pět semen slunečnice stačí na olej pro dva Mc Donadly. Není tam žádný Mc Donald. Dokonce tam nežijí žádní lidé. Prý tam byla kdysi elektrárna. A jsou tam pozemky k mání. Co mají proti elektřině?

Zatím můžu jen snít nad nedělním obědem o kuřátku se třemi stehýnky a domu se zahrádkou plnou ředkviček jak fotbalový míč.

Vaše Helenka

Helenko, vy jste ale vtipálek.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také nějaké vysněné místo, kde byste chtěla žít? Existuje doopravdy, nebo jen ve vašich snech a představách.

Žila jste některá z vás delší dobu v cizině? Jak se vám tam líbilo? Dokí´ázala byste tam zůstat? Jste spíš kosmopolita a nedělá vám problém se přizpůsobit, nebo byste svou zemi nevyměnila za nic na světě.

Kde byste se chtěla narodit v příštím životě? Pojďte se trochu zasnít a cestovat prostorem a časem

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

Reklama