Děkujme za další příspěvek na téma Máj-lásky čas. Přišel od čtenářky Helenky, která se nám hrdě svěřila s první láskou svého syna Bohouška.

Dobrý den. To téma lásky se mi náramně hodí. Ani totiž nevíte, jak hrdá a šťastná matka poslední měsíc jsem. Můj syn se poprvé zamiloval. Jasně, jako rodič máte obavy, kdy s tím vaším dítkem začnou hormony zametat a bojíte se. Jenže když se kluk už skoro rok holí a furt nic, trochu jsme se báli, že to nepřijde nikdy. Dočkali jsme se.

Můj Bohoušek si našel.....asi dívku. Říká jí Káťo, tak to asi dívka je. Podle vlasů to dneska už nepoznáte, zvlášť když jsem jí přes ofinu pohlédla do očí jen jednou a to ještě jen do jednoho. Pak se mi to už nikdy nepodařilo. Ale má náušnice....vlastně spoustu náušnic. Myslím, že nějaké i v obočí. Něco chrastilo, když si odfoukla ofinu, aby našla sklenici se šťávou. Chvíli se jednou u nás totiž zdrželi.

Jinak chodí pod železniční most. Bohoušek mi vždycky vypráví, jak mu předčítá celé hodiny Bakunina a Tutčeva. To je tak romantické. Přítel mi nikdy nepřečte ani leták z Tesca, musím ho prohlížet sama:( Snažím se k Bouhouškově první lásce přistupovat zodpovědně a tak jsem se mladých ptala, jak si představují život a co by chtěli dělat po maturitě. Moc mě potěšilo, že Bohoušek už nechce na harleji objet severní Čechy, jako když byl malý. Káťa by chtěla odjet do Ruska po stopách Naděždy Krupské.

Trochu mám strach o Bohouška a jeho přípravu k maturitě. Má ji za pár týdnů, a místo aby se učil o národním obrození nebo anglicky vyprávět o svých prázdninách u babičky v Sudetech, tráví odpoledne s Káťou a staví maketu Aurory.

Nic proti umění a koníčkům. Konečně kdo z nás ji ve škole nemaloval.... ale učitelka mi volala, že si Bohouš plete K.H. Borovského s K.H. Frankem a v hodinách biologie odmítá Darwinovu teorii s vysvětlením, že v přírodě nepřežívá nejsilnější ale uvědomělá společnost stmelena kolektivním vědomým.

Ale i tak, jsem na měkko. První láska je první láska a Bohouškovi  jí moc přeju. Mé mateřské srdce se tetelí pýchou. Když si vzpomenu, jak se narodil, jak dlouho nevěděli lékaři, jestli mi vydají povolení k chovu nebo rodný list a najednou je to velký kluk, co se svou dívkou plánuje střelbu na Zimní palác..... Jo jo, máj je lásky čas. A je to krásný čas.

Helenka

No vidíte, a já jsem si vždycky myslela, že matky na lásky svých synů spíš žárlí. A vy jste naopak velice přející a šťastná matka zamilovaného syna

Co vy a láska milé ženy-in? Máte doma zamilovaného potomka? Nebo jste vy sama zamilovaná? Jak prožíváte máj-lásky čas? Co pro vás znamená slovo láska? Kterou láskou teď právě hoříte? Svěříte se nám?

Na vaše příspěvky na téma Láska se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama