Čtenářkce Helence, která poslala příspěvek jako první, změnil počítač život zcela zásadně. Má to ale stále pod kontrolou.

Jak mi změnil počítač život?

Upřímně? zcela zásadně. Když ho k nám do prodejny pan vedoucí poprvé dovezl, chodily jsem kolem něho s kolegyněmi, jak jesle kolem piva. Zvědavost se fackovala se strachem a předsudky. Dvě se i křižovaly. To víte, sámoška na vesnici.

Nakonec pan vedoucí rozhodl, že na něm budu dělat já, abych ty inventury, peníze a zboží nečmárala pořád po tahácích jak ošklivá maturantka....bo ty hezké taháky nepotřebují, že?Poslal mě na školení. Ale stejně, když jsem u toho poprvé seděla naostro..tedy ne, že bych neměla spodní prádlo..ale jako sama a v práci opotily se mi ruce tak, že jsem zkratovala klávesnici. Máňa od lahůdek půjčila od zeťáka naštěstí jinou. Pan vedoucí mi funěl přes rameno a ačkoliv tvrdil, že mi bude když tak radit, bylo poznat, že ví míň než já a že mi stejně jenom čumí do výstřihu. Nakonec jsem to s takovou tlustou příručkou a zeťákem Máni na telefonu zvládla.

Na konci měsíce už kolem mě chodili jak kolem Billa Gatese, protože jsem objevila meil a se zelinářema jsme si začali posílat meilem hanbaté fóry a vtipná videa.Přes skype mi řezníci dávali vědět, jestli chci nechat bokem lepší kousky na řízky Bohouškovi. Jenže pak mi schroustal v lednu inventuru, v březnu plán dovolených a v dubnu objednávky másla a velikonočních beránků. Do května nic z toho nevyplivnul a v červnu byl servisák na dovolené, takže jsem ještě červencové výplaty psala ručně. V září nám řekli, že nový disk bude až v říjnu. V listopadu mi to začalo být jedno, protože v prosinci jsem dostala od Ježury domů svůj první počítač.

Nějaký Bohouškův kamarád ze školy nám s tím pomohl. Sice vypadal jako zmrzlá polární liška s brýlemi a používal spoustu cizích slov, ale počítačům očividně rozumněl. Dnes už ho běžně využíváme, ale času nám mocnekrade. Většinu informací získávám o kuřácké pauze u nás v práci. To víte, sámoška na vesnici:)
Helenka

poz.red. text nebyl redakčně upraven

_________

Helenko, děkuji za humorný příspěvek, ono je jedno, jestli jste prodavačkou, úřednicí nebo redaktorkou, myslím, že jsme na tom ze začátky byly všechny úplně stejně.:)

Pěkný den vám všem v sámošce na vesnici...

Saša

Téma dnešního dne 30. června zní: Počítač: Co vám dal, co vám vzal. Ovládá on vás, nebo vy jeho?

Co se zdálo před několika desetiletími ještě jako sci-fi, je dnes holou realitou. Počítače zaujímají v našem životě nezastupitelné místo. Záleží jen na nás, zda je ovládáme my, a nebo ony ovládají nás.

  • Počítače jsou součástí naší práce
  • Komunikací s lidmi, kteří jsou daleko
  • Zdrojem rychlých zpráv a informací

Pro řadu nemocných lidí jsou počítače jediným spojením se světem, jedinou zábavou a rozptýlením. To samé platí i u lidí zdravých: zdroj, zábava, rozptýlení, nezbytná součást v zaměstnání.

  • Dokážeme si však říct dost, a teď na něj nepůjdu?
  • Dokážeme se mu vyhnout v bytě bez povšimnutí?
  • Dokážeme u něj sedět jen po tu dobu, kterou jsme si určili, nebo se ta doba protáhne na neurčito?
  • Z jakého důvodu ho zapínáme nejčastěji? (sem patří i otevírání stránek Žena-in.:)

Pište k dnešnímu tématu na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se těším a autorku jednoho z nich odměním příznačným dárkem: hezkou, růžovou, bezdrátovou „myškou“ …

myska

 

 

Reklama