Na svůj jediný „hřích“ se ztrátou vypůjčené knihy vzpomíná naše čtenářka s nickem Heather. Děkujeme jí za pěkný příspěvek na dnešní téma

Nerada něco půjčuju. Během let jsem přišla o pár knížek, nějaký ten film… A tak pokud teď něco půjčím, pečlivě si to napíšu a po delší době nemám problém připomenout, že dotyčný má ještě moji věc.

Nemám ráda půjčování a tak to radši ani nedělám. Na cizí věci jsem si vždycky dávala větší pozor než na svoje vlastní, protože bych se asi hanbou propadla, kdybych měla danou věc vrátit poničenou nebo ji dokonce nevrátit vůbec.

Jen jednou se mi povedlo „ztratit“ půjčenou knížku a ještě ji zapřít… Ovšem nevědomky…

Chodila jsem do hudebky a od své učitelky jsem dostala dostala zapůjčenou knížku hudební nauky. Na pana Kofroně, který ji sepsal, asi nezapomenu nikdy.

Po nějaké době se mě pančelka zeptala, zda knížku nemám doma. Že ji někomu půjčila, ptala se i ostatní žáků, ale bohužel nikdo ji nemá. A já se jala zatloukat. Knížku určitě nemám, to bych přece věděla... A pančelka tedy přemýšlela dál, komu ji jen mohla dát.

Hudebku jsem ukončila, zároveň s ní i střední školu a doma probíhala čistka v knížkách a sešitech. Když jsem vzala do ruky modrou knížku s látkovým hřbetem, docvaklo mi. Kofroň. Za celé ty měsíce, co tu ležela a prášilo se na ni, jsem zapomněla, že mi ji má učitelka skutečně půjčila a já ji nevrátila. Řeknete si „blbá knížka“… Ale já se fakt styděla a měla výčitky, že jsem ji takto zapřela. Co mě omlouvalo, bylo vědomí o mém nevědomí - nelhala jsem umýslně…

Knížku jsem zabalila do obálky, načmárala na ni adresu ZUŠ a zcela anonymně ji odeslala poštou. Neměla jsem odvahu jít ji vrátit osobně.

Doufám, že ji pančelka tehdy (před deseti lety) dostala a já se jí tímto omlouvám… :-)

Heather

Já myslím, že jste ji klidně mohla přinést osobně. Určitě by to ocenila a možná byste se tomu ještě zasmály

Máte také nějakou příhodu s půjčkou, milé ženy-in? Už jste si někdy půjčila třeba společenské, nebo dokonce svatební šaty? Vrátila jste je v pořádku, nebo přišly k újmě? Kolik jste zaplatila odškodné?

Přišla jste někdy o věc, kterou jste někomu půjčila? Pohádala jste se někdy s někým kvůli dlouho vymáhané půjčce? Půjčila byste třeba někomu své auto, šminky, nebo oblečení?

Napište nám na dnešní téma „Půjčky“ na redakce@zena-in.cz

Reklama