Server se rozběhl, honem toho využiju a pokusím se uveřejnit nějaké čtenářské příspěvky. Přednostně vezmu ty, které zatím nevyužily příspěvkovou sběrnici. Čtenářka Hanula prožila tak trochu jiné stěhování...

Pro čtenářku Hanulu byl výlet do dánska za onoho režimu s velkým kufrem horší než stěhování...


Tak trochu jiné stěhování aneb z ubytovny do Dánska.

Hodně let tomu nazad, kdy jsem vyjela za prací do Dánska - já  holka z menšího města, která před pár roky přišla pracovat do Prahy.

Jelikož jsem pracovala v zahraničním obchodě, výjezdy sekretářek do zahraničí na dva roky byly časté.

Den D nastal a já vyrazila z těžkým kufrem z ubytovny - všichni pracovali a nikdo se mnou na letiště nejel - správce ubytovny viděl v jakém jsem stavu a donesl mi kufr k metru. Rozloučila jsem se s ním s slzami v očích - přece jen to byla velká změna odjet takhle daleko do toho „kapitalistického světa“.

V metru si mě všimnul pán a ptal se mě proč brečím... nevím, prostě mi jdou slzy samy do očí. Pán změnil trasu své cesty do práce a dojel se mnou až na Dejvickou na bus na letiště, tam se se mnou rozloučil a popřál mi šťastný let.

Největší stres nastal na letišti, když me u přepážky nechtěli dál pustit, že nemám vyplněnou cestovní doložku - starší vědí, co to bylo za „bumážku“.Proboha co to je?  Hledala v těch všech papírech, kterými jsem byla vybavena na cestu - úřednice za přepážkou moc příjemná nebyla. A zase se mě ujala cizí osůbka, která mi s tím pomohla a já se konečně dostala do celního prostoru.

Letadlem jsem poprvé neletěla, tak to jsem zvládla v pohodě a hned u letadla na mě čekala „delegace“, která mě všemi úskalími letiště v Kaastrupu v pohodě provedla.

Tak to stěhování s kufrem dopadlo dobře.

Od té doby se ze mě stala ostřílená cestovatelka...
Hanula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 28. 2. 2013: Stěhování

Téma je dnes trochu jiné, než jste, milé čtenářky, zvyklé. Částečně bude složené z vašich stěhovacích příběhů a částečně půjde o on-line zpravodajství ze stěhování redakce ŽENY-IN na novou adresu. Celá akce je domluvená tak, že mi vždy některá z kolegyněk pošle po internetu pár fotek a postřehů, tedy pokud se jí podaří někde připojit. V záloze je šéfredaktor Radek, který má internet a foťák v mobilu.

A teď k té vaší části: Posílejte mi historky ze svého stěhování a zaměřte se třeba na následující...

  • Proč jste se stěhovaly?
  • Odkud a kam?
  • Jak to proběhlo?
  • Byly nějaké karamboly?
  • Proběhlo stěhování podle plánu?
  • Co všechno jste po stěhování nenašly?

Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem. A protože se redakce stěhuje, necháme se překvapit, jaký dárek to vlastně nakonec bude, tedy co všechno po stěhování opravdu dorazí. Bude to buď nějaká kosmetika, hra, drobná elektronika nebo květina (když nic z toho nenajdeme). Sám jsem zvědavý. Vy se to dozvíte po konci tématu v poslední novince.

Pro vkládání novinek využijte dnes do 16.00 hodin speciální příspěvkovou sběrnici...

Reklama