Naše další čtenářka nám poslala příspěvek na volné téma. Ráda prý cestuje a její příběh je o tom, jak zažila dobrodružný výstup a následně romantický výhled na tekoucí lávu. A nad hlavou jí svítily hvězdy. To musel být opravdu zážitek!


 

I letos jsem se vydala na svoji velkou cestu. Minulý rok mě zlákala nabídka na zájezd Mexiko, Belize, Guatemala - chci vidět Karibik, tak se rozhoduji rychle a přemluvím i kamaráda.

Cestovka je mi tak trochu neznámá, ale jdeme do toho rizika. Už na přeodjezdové schůzce jsem zjistila, že tahle cestovka není tak úplně „normální“. Je to takové spíše rodinné a dosti sportovně adrenalínové. Již se strachuji dopředu - některé akce asi nedám. Ale dáš, uklidňuje mě kamarád...

A tak jsme vyrazili. Po peripetiích s přestupy na letištích jsme konečně dorazili do slunného Karibiku. Jednoho dne nastal den D - pěšmo přes lávové pole k tekoucí lávě. Od rána jsem měla ztažený žaludek. Ale když jsme se posílila v místní čokoládovně, vyrazila jsem hrdě s celou partou směr sopka Pacaya ve středoamerické Guatemale.

Ze začátku dobrý - přijelo pro nás auto s korbou (to auto už mělo být dávno ve šrotu). Nacpaly jsme se nahoru a vyrazili. Jenže auto najednou zapadlo a nedalo se jet dát. Jdeme pěšky, rozhodl místní průvodce - a mě začala jímat hrůza, když začal rozplétat ostnatý drát, kolem cesty, abychom se dostaly zakázanou cestou na lávové pole.

Přelezala jsem výmoly a modlila se, ať to kotník vydrží. A pak to přišlo lávové pole, kdo nezažil - nepochopí. Ostré kameny, nohy zapadjí do děr, nemůžu udržet rovnováhu. Je mi do breku. Najednou podaná ruka - místní průvodce. Pojď půjdeme spolu ruku v ruce. Hoď mi batoh volá kamarád.

Průvodce na mě mluví - slowly, slowly a vede mě za ruku. Psychika se naráz uklidní a já si vykračuji jako srna brna. A ejhle v cíli jsme první.

Odměnou mi je krásný pohled na tekoucí lávu (sice jen už zbytky - ale i tak dobrý - prý 50 let tu láva netekla). Opekáme, co se dá a je tma. Jen láva a hvězdy na nebi září. Čelovky na hlavu a pomalu se vracíme - chvála bohu jinou cestou.

Ten den jsem s splnila jednoho bobříka odvahy.

lava

Hanula

Reklama