Příběh jako z pohádky: „o velké a krásné holčičce“ nám poslala maminka s nickem hannysek. A přiložila i fotografii prvních vteřin po narození.

Copak je to za obříka?

Celých devět měsíců jsem si dělala představu o svém miminku! Pusinku jsem chtěla po tatínkovi, nožičky po tatínkovi, prostě jsem chtěla, aby bylo celé miminko podobné tatínkovi, jen ne to, aby to byl chlapeček, chtěla jsem, aby to byla holčička-po mamince! Když nadešel okamžik, kdy se ten náš poklad konečně vyklubal na svět a dali mi ho do náruče, připadlo mi naše miminečko hrozně velké, na to nezapomenu. Do teď mi to leží v hlavě všechno, jak se to moje potěšeníčko do mě vlezlo!Je to prostě záhada, asi tam muselo být zkroucené, zmotané, jako klubíčko. Doktor blahopřál, porodní asistentka blahopřála a nikdo mi neráčil říct, jestli je to tedy ta vytoužená holčička, když to bylo tak velké dítko.. Viděla jsem jen hlavičku a ramínka.Musela jsem se ptát manžela, jestli je to teda holčička. A? Ano, byla! A teď po roce můžu říct, že je celá krásná po tatínkovi a po mně je jen to, že je holčička.No a to že je velká, to ji bude asi doprovázet celý život, já nejsem žádný drobeček a manžel má taky něco přes 190cm.
Přikládám první fotku naší velké holčičky, pro někoho je to hrozný pohled, pro někoho krásný! Pro matku ten nejkrásnější!
hannysek

miminko

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

__________

To je teda kus holčičky, ta Vám musela dát zabrat. A až bude velká, tak chlapi budou říkat: To je teda „kus“.:)

Dodatečně blahopřeji a děkuji za příspěvek i fotografii.

Saša

Téma dnešního (prvního letního dne) 21. června: Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Dnešní téma je o prvním pohledu na naše děti.  Ať už na ty nedávno narozené, na odrostlejší, nebo na ty, které už rodičovské příbytky opustily. Pohled na ně však zůstává, hlavně ten první, pro mnohé nezapomenutelný.  

 • Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády oživí
 • Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou
 • A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný první pohled ze srdce přeju

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se narodí miminko zdravé, či nemocné, první pohled - těsně po narození, ten je nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

 • Ty jsi ale krásné miminko
 • Ty jsi ale ošklivé
 • Ty jsi celý tatínek
 • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
 • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
 • Budu tě milovat a chránit po celý život
 • Konečně jsi tady
 • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.

Reklama