Co všechno může způsobit pátek 13., to se dozvíte v příspěvku čtenářky Hanice k dnešnímu tématu. Jí například napomohl k psaní rodinné kroniky - více v této novince...

Nebojte se pátku 13.! - to je rada čtenářky Hanice, která považuje třináctku za dobré číslo.

Více už si přečtěte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu níže...


Krásný pátek s obávanou 13! Osobně se pátku třináctého vůbec nebojím. Jsem narozená 13. září a více než třicet let jsem myslela, že to byl pátek. To mi alespoň tvrdila moje maminka. Tak maminky vědí, kdy se jejich děti narodily, nemyslíte?

Při úplně nevinné zábavě, kdy si kolegyně nainstalovala nějaký prográmek v PC, který Vám dle data narození vypočítal, co jste byla v minulém životě, mi vyšlo, že jsem se narodila v úterý. Jasně, v úterý! „To je ale „hovadina“, smála jsem se a demonstrativně odsoudila zmíněný program. Jenže kolegyně do mne hučely a hučely a......! Zavolala jsem mamince. Dušovala se, že to byl pátek a jak hrozně plakala, aby to dítě nemělo v životě smůlu. Jasně, tetička si také pamatovala, že to byl pátek! A tatínek? Tatínkové si takovéhle věci nepamatují. Vrtalo mi to hlavou a tak jsem datum zkoumala ve stoletém kalendáři.....úterý! Nedalo mi to, zavolala jsem do astrologického ústavu a dotázala se.....úterý! Zavolala jsem mamince - smála se jako blázen! Úplně vám hýkala! „Tak jsem si asi říkala, hlavně že to není pátek!“ A bylo to. No trochu mě to zklamalo. Celý život jsem se chlubila, jakým jsem příkladem toho, že pátek a třináctého smůlu nenosí.

Od té doby, a je to již pár let, jsem začala psát rodinnou kroniku. Moje dcery ví kdy a v kolik hodin se narodily a ví to přesně, ověřila jsem si to u paní doktorky. Díky nevinnému prográmku mám novou zábavu. Shromáždila jsem rodné listy našich předků, jejich fotografie a příběhy, vytvořila si rodokmen.

Myslím, že bát se nemáme čeho, jen sami sebe.

Hanice

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. května 2011: Pátek 13.

  • Považujete datum pátek 13. za nešťastné, šťastné nebo ho vůbec neřešíte?
  • Stala se vám v pátek 13. nějaká zajímavá příhoda, která změnila váš osud - ať už tak, či tak?

Své odpovědi na tyto otázky zasílejte na redakční e-mail (viz níže) a v předmětu uveďte heslo (také viz níže). Vaše příspěvky čekám v pátek 13. nejpozději do 14.30 hodin, ty, které přijdou později, již pravděpodobně nebudou zveřejněny. Délka textu, který zašlete, nechť je rovna nebo delší tomuto odstavci, to proto, abyste měla šanci vyhrát krásný dárek od Knižního klubu, kterým jsou tématické knihy Bíla magie, Magická hra čísel a hvězd a Poselství tarotu s balíčkem TAROTOVÝCH KARET!

tarotbilamagie

Reklama