ale abychom vás tak moc nemystifikovali. Nejsou to bezdomovci dvounozí, ale čtyřnozí. I to je ovšem velice záslužná činnost. Přečtěte si, co všechno dělá, aby jim v těchto mrazech bylo trochu lépe.

Jsem jedna z kočkomilek z přátel kočičí pracky.. Loni, někdy tak kolem února, když byly venku taky dost nepříjemné mrazy, šel kolem mého obchůdku z nábytkem zrzavý kocour a vypadal dost zbědovaně. Tak jsem ho zavolala, dala mu nabaštit a samozřejmě jsem ho zpátky do mrazu neposlala.

Zpočátku jsem ho zavírala do skladu, ale dneska je v obchodě vedoucí a stal se litvinovskou atrakcí a má už svůj slušný fanklub. Je to exhibionista, který nejradši leží ve výloze a předvádí kočičí polohy. Dostal jméno Lojza. Má volný pohyb, takže když se nevrátí do zavíračky, má na rampě náhradní bydlení.

box

Jenže Lojza není žádný trdlo a v mrazech se na noc vrací. Ale zjistila jsem, že náhradní ubytování využívají jiní kočičí bezdomovci, tak jsem začala, původně jen krabici, vylepšovat. Dneska stojí na rampě dvoupatrová vila Lojzina - zateplená zevnitř i zvenku. A protože mrazy jsou vražedné, vymýšlím různá vylepšení :-))

box

Balím do látek pet lahve s horkou vodou, nahřívám gelový poštářek a dávám pod chlupatiny v krabici a dneska jsem na vařiči nahřívala plynosilikátovou tvárnici, na kterou jsem dala vodu, aby chvilku vydržela nezmrznout :-)), ale jinak jsem v podstatě normální.....

lojza

Jo a ještě jsem vyrobila jeden azylák na zahrádku v místě bydliště, protože mě to začalo nebezpečně bavit a kočičí bezdomovci tu jsou taky. Doufám, že ubytování nepřehlédnou. To by byla škoda a hlavně by mě namíchli, protože drobků z polystyrénu se budu zbavovat asi až do další zimy.

fišmi

Docela by mě zajímalo, jestli ty kočky do azyláků chodí spát. Máte to nějak ověřené? V každém případě lojzovi je fajn a to je dobře. Jste úžasná, že se o ty tuláky tak hezky staráte. Díky

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Také se staráte o cizí nebo volně žijící zvířata? Jak se staráte o ta svoje? Snáší zimu dobře, nebo je jim nejlépe doma?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama