Co Eva testovala?

Xiaomi Mi Smart Band 5 je novým přírůstkem do rodiny fitness náramků. Je nejen stylovou záležitostí, ale i chytrým pomocníkem v cestě za dosahováním pohybových cílů. Mimo jiné disponuje vylepšeným a větším AMOLED displejem s vysokým rozlišením, měří tepovou frekvenci a výkony při jedenácti typech pohybových aktivit, jako je jóga, běh, chůze apod. Další nespornou výhodou je výdrž náramku – na jedno nabití vydrží až 14 dní. Pohodlí zajistí novinka v podobě magnetické nabíječky, kdy už není nutné vyndávat tělo náramku z řemínku. Benefit představuje i vylepšení měření spánku a nové funkce v podobě vzdálené spouště fotoaparátu, sledování periody, světový čas, měření hladiny stresu či dýchání. Uživatelé si také mohou displej přizpůsobit funkčními moduly, nebo nastavit do jednoho z 65+ motivů, to vše prostřednictvím aplikace Mi Fit. Zařízení je voděodolné.
Jak Evě Xiaomi Mi Smart Band 5 vyhovoval?
Sportovní náramek nebo nějaké hodinky jsem si chtěla přát letos k Vánocům, ale díky firmě Xiaomi a redakci Žena-in už nemusím. Dostala jsem totiž na vyzkoušení novinku Mi Smart Band 5.

Jsem hodně sportovně založená a bez pohybu nevydržím snad ani den. Do práce a z práce chodím pěšky. Denně je to asi sedm kilometrů. O víkendu běhám a než všechno zavřeli, chodila jsem jednou týdně plavat do bazénu. Náramek mi umožnil všechny moje aktivity zaznamenat. Zjistila jsem díky němu, kolik kroků denně udělám a taky to, že při běhu mám možná moc vysokou tepovou frekvenci, takže bych měla trochu zpomalit. To si myslím, že je super, protože když si budu hlídat tepovku, pomůže mi to zlepšovat moje výkony.

Nosím převážně sportovní oblečení, takže nemám problém s tím, že by se mi náramek nehodil k outfitu. Dostala jsem černou variantu, ale na internetu jsem si zjistila, že barvy náramku se dají střídat, takže pokukuji po nějaké jiné barvičce, abych si ho mohla ladit podle toho, co budu mít zrovna na sobě. Délka řemínku mi vyhovuje, přesto, že mám docela štíhlé zápěstí a většina řetízků a hodinek mi padá.

Je super, že je přístroj vodotěsný, takže už se nemůžu dočkat, až se otevřou bazény a já si s ním zaplavu. Pobavilo mě, že Mi Smart Band 5 má i režim skákání přes švihadlo, takže jsem si ho donesla z půdy a tuhle retroaktivitu jsem si připomněla. Byla to zábava, ale zůstanu radši u běhu.

Díky monitoringu spánku jsem taky zjistila, kolik toho v noci naspím a jak kvalitní můj spánek byl. Mám v tomhle ohledu mezery, takže je určitě co zlepšovat. Se zařízením i mobilní aplikací se mi pracuje dobře, ovládání je snadné, displej dostatečně velký i na moje horší vidění. Ráno se taky vždycky hned podívám, jaké je počasí. I to mi náramek ukazuje. A podle toho se pak můžu obléknout.

Mi Band 5 je v prodeji u vybraných partnerů a na https://eshop.xiaomi-czech.cz/Xiaomi-Mi-Smart-Band-5.html 

Čtěte také:

Reklama