První knižní příspěvek přišel od čtenářky Elis19. Vzpomíná na knížky, které četla v mládí, a krom jiného také prozradí, jaké knihy čte nyní.

Už od dětství mě knížky provázejí, doma jsme jich měli plné knihovny od nejrůznějších klasiků až po tatínkovu rozsáhlou sbírku detektivek a oba moji rodiče byli v místním měřítku literárně činní.
Kam až mi paměť sahá, byly knihy, kromě hudby, mojí nejoblíbenější zábavou. Ráda jsem chodila do veřejné knihovny, vždy si půjčila spoustu knížek, připravila si sklenici s minerálkou a ponořila se do děje právě rozečtené knížky.V mládí to byly dobrodružné knížky třeba od Zane Greye, neminuly mě dívčí romány Stanislava Rudolfa a samozřejmě ani povinná školní četba.

Tato záliba mě provází stále, pořád navštěvuji místní knihovnu a vždycky se těším na okamžik, kdy do ní vstoupím a mohu se procházet mezi regály, nasávat tu zvláštní vůni a atmosféru a jako bonus si domů odnést vybrané knihy a těšit se, že po splnění domácích povinností se budu konečně moci začíst do nové knížky.

Elektronickou knížku jsem dosud číst nezkoušela a abych se přiznala ani mě to neláká. Vím, že to je úspora místa a papíru, ale pro mě příliš neosobní.

Knížky si kupuji málokdy, do našeho malého bytu se už jich moc nevejde,ale koupila jsem svému manželovi pod stromeček poslední knížku od Zdeňka Svěráka. Sama jsem teď dočetla knihu Ivany Fuchsové Když se žena topí, neříkám že je špatná, ale příliš mě nezaujala. Doporučila mi ji paní knihovnice, že se prý hodně půjčuje, můj šálek kávy to ale rozhodně není.

Hezký den plný dobrého čtení přeje Elis19

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Jejda, já jsem úplně zapomněla na spisovatele Stanislava Rudolfa, děkuji za milé připomenutí, toho jsem taky úplně hltala.
Děkuji, že jste napsala, a i Vy mějte hezký den plný dobrého čtení :)
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

  • Jste čtenářkou knih?
  • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
  • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
  • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

Reklama