Děkujeme za další velmi zajímavý názor na dnešní téma: Zvíře, které "nemusím". Ty vaše potvůrky tu dnes ještě nebyly.

Myslím, že jsem kdysi psala o mé fobii z bezobratlých. Tak jen připomenu;-) Štítím se bezobratlích.

Konkrétně všeho, co se kroutí. Ať už jsou to růžovoučké žížaly, chlupaťoučké housenky, kluzké medůzy nebo červi. I ten malinkatý ve švestce nebo třešni u mě vyvolává hnus a odpor. Někdy i s jekotem letí malinkatý obyvatel švestky velkým obloukem do trávy, ale to lze pouze venku. Většinou se přemohu a švestku zpátky zaklopím, abych neviděla to kroutící se stvoření a s upřeným pohledem se soustředím na otvírání dalšího plodu...

V poslední době jsem zjistila, že se mezi tyto potvůrky přiřadil i obyčejný slimák, který se teď dost často vidí všude možně....na poli, u cest, na cestě, v trávě v parku, na zahradě, v lese, dokonce i na silnici....

Je zajímavé, že šnek nebo-li hlemýžď zahradní u mě zhnusené pocity nevyvolává. Že by to bylo tím domečkem? :-)

Také nemusím hmyz obecně. Ale kdo by ho miloval že?? No i tací se najdou.

Mouchy, komáry, ovády, vosy a jiné létavce hmyzí odstraňuji a likviduji z tohoto světa nenávratně. Když se mi zatoulá domů nějaký ten pavouk a psychicky přežije, že mu semtam zničím jeho práci (utkané pavučinky), tak ho nechávám žít a nepakuju ho ani ven do mrazu. Jakmile by se odvážil a přistál mi na obličeji, ruce či jiné části mého těla, nepřežil by!

Co se týká mravenců, asi budu opakovat, co tu již bylo dnes napsáno. Pokud si lezou a pilně jako včeličky pracují za zdmi mého bytu, nevšímám si jich. Jinak samozřejmě nastoupím já se sprejem proti lezoucímu hmyzu a likviduju jejich zástupy. Na přeživších je, aby včas informovali své soukmenovce, že nemají lézt tam a tam, sic je stihne krutá smrt.

Vskutku mrazivý, ale slunečný pátek přeji všem.... Elioza

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

To vám dá asi pořádnou fušku rozloupávat všechny švestky, třešně, ale plně vás chápu.

Najde se ještě nějaký odporný tvor, který ve vás vzbuzuje nelibé pocity? Ještě stihneme uveřejnit poslední příspěvek na dnešní téma, tak si pospěšte. Naši adresu redakční pošty jistě znáte, ale pro jistoti připomínám:

redakce@zena-in.cz

Reklama