samozřejmě od panenky. Pokud vám to připadá morbidní, tak vězte, že jí bylo líto ji vyhodit, protože je to ukázka poctivé řemeslnné práce. Dnešní panenky už prý nedají ai učesat. To jsou mi věci. Více se dočtete v jejím příspěvku.

Dnes je opravdu magické datum. Ale spíš v záporném slova smyslu. Sice se může pozitivně tvářit, ale jen díky tomu, že v tento den má svátek můj syn a také exmanžel. Tímto jim přeji vše nej... A když jsme u syna, hodně oklikou se dostaneme i k hračkám. On už si sice hraje jen s mobilem, občas se prohání v imaginárním sporťáku ve videohrách, víc prohání děvčata (no, víc ony jeho), ale ostatním hračkám typu vláček, autíčko, pokémoni a karty fotbalistů, těm už odrostl.

Nevím, jakou hračku si do dospělosti uschoval on, ale já si schovala torzo z jedné panenky. Vlastně jde o její hlavu. Pamatuji si, že byla vyšší, štíhlejší, oblečená do halenky a kalhot, a mrkala. Dodnes se zachovala jen její hlavička s opravdu dokonalými vlasy, mrká pořád. Mohla jsem ji česat, dělat culíčky, copánky, cokoliv... beze strachu, že jí vlasy vypadají nebo se zacuchají jako nynějším typům panenek.

Dcerka má mraky panenek typu Barbie, ale ty vlasy. Hrůza a děs. Pokud nejsou nastřeleny jen kolem dokola hlavy a uprostřed se skví dokonalá pleš, tak pro změnu zchemlonovatí. Dokonce i bez česání! Stačí ji párkrát položit, párkrát si s ní hrát a místo krásných dlouhých loken jsou jen zacuchané cucky vhodné akorát tak na hraní naší kočce.

Možná je morbidní si schovávat pouze hlavu z panenky. Ale je mi líto ji vyhodit. Je to totiž nádherná práce tehdejších řemeslníků.

Také se tu najde spousta společenských her, které jsem s bratrem i rodiči hrávala. Ale hlavička z panenky hraje mezi nimi prim, přestože je uložená v boxu pod postelí.

Hezký dvojkový den přeje Elioza

Co já bych za takovou hlavu dala...mně nezůstalo ani to. Nevím, asi jsem rodiče dostatečně neupozornila, že nemají vyhazovat hračky bez předchozí konzultace.

Máte také nějakou hračku, nebo alespoň její torzo doma schované? Napište nám o své nejoblíbenější hračce či hře. S čím a jak jste si nejraději hrály, milé ženy-in?

redakce@zena-in.cz

Reklama