V dalším příspěvku se s námi o svůj názor podělila čtenářka s nickem Elioza, pro kterou už by život bez dnešních vymožeností asi nebyl to pravé ořechové....

Jsem závislá na vzduchu, co se dá dýchat, na vodě, která se dá pít a na jídle, bez kterého by nebyla energie vůbec něco dělat. Jinak závislák nejsem.

No co si budeme povídat, určitě bych ale vyšťourala něco, bez čeho si svůj život nedokážu představit.

Ale vraťme se k tomu, bez čeho bych se dokázala nebo nedokázala obejít. Nedokážu se obejít kolem dokola, kolem vlastní osy. Néééé...blbnu!!:)

V létě se neobejdu bez slunečních brýlí, ale to by se dalo nahradit nějakým kloboukem s listů palmy. Také bez léků na alergii. Musela bych se vyskytovat na ostrově, kde by nerostla žádná rostlina, na kterou mou organismus odpovídá obrannou reakcí. Jo a repelent bych taky moc postrádala. Musela bych zjistit, jaké rostliny odpuzují bodavý hmyz a tím se pak natírat, abych zůstala uchráněna před invazí. Mám totiž sladkou krev a ta těm malým krvežíznivcům moc chutná.

V zimě se neobejdu bez teplé bundy nebo kabátu, šály a rukavic. Když pominu fakt, že nezabiju žádné zvíře holýma rukama, daly by se tyto nahradit zvířecí kůží a srstí. Ovšem pokud nějaké srstnaté zvíře bude žít na onom místě, kde já. No zkuste si obléknout něco z peří nebo šupin??

Celoročně nedokážu žít bez balzámu na rty. A nyní mě nenapadá, čím bych ho nahradila ve volné přírodě. Nebo si to ani představovat raději nechci:) také antiperspirant by se hodil, ale když bych žila sama, tak je to asi tak nějak fuk, že??
No a hodily by se buď sirky nebo alespoň dva křemínky na zapálení ohně.

Vzhledem k tomu, že už děti mám, nedokázala bych si představit život bez nich. Nyní i bez partnera, ale jeho nepřítomnost by se dala vcelku přežít. Pokud nejste závisláci na svém partnerovi, partnerce a berete ho jako rovnocenného partnera, který má také právo na svůj život. Ale citové pouto by vám nedovolilo se od něj odloučit na delší dobu. Ba dokonce napořád. Málokdo je tak silný, aby psychicky vydržel ztrátu své milované/svého milovaného. Ať už po rozchodu či úmrtí.

Jen silní jedinci dokážou žít sami a jen sami sebou se zabývat. V podstatě dnes je takový člověk kvalifikován v očích veřejnosti jako sobec, egoista a narcista.

A co se sexu týká, vystačím si sama....autoerotika pomůže;-) Sex mě neovládá, já ovládám jeho. A partner?? Když na břehy mého ostrova moře vyplaví nějakého živého samce rodu Homo sapiens, tak.... tak uvidíme, co přírodadokáže.

A že toho umí;-)

A jak jste na tom vy?? Dokázali byste žít bez vymožeností naší civilizace nebo ne??

Já už asi ne. To přiznávám... jsem společenský tvor a chyběla by mi komunikace. Klábosit s ptáky, brouky nebo rybami není pro mne to pravé ořechové.

...vaše Elioza

(Text neprošel jazykovou korekturou)


Téma dne: Život bez civilizace

V dnešním tématu si budeme povídat o životě bez civilizace. Myslíte, že byste se dokázaly obejít bez všeho, co vám každý den usnadňuje život?

  • Jak moc jste závislá na dnešních technických vymoženostech?
  • Bez kterých a na jak dlouho byste se (ne) dokázala obejít?
  • Líbilo by se vám žít bez civilizace nebo v úplně jiném století?

Podělte se o své závislosti a napište mi své příběhy nebo názory k dnešnímu tématu na redakční e-mail redakce@zena-in.cz .
Autorka nejlepšího příspěvku na dnešní téma získá luxusní rtěnku značky L´Oréal, vlasový styling Lybar a bělící pastu na zuby speciálně vyvinutou pro kuřáky a milovníky kávy (viz. obrázek níže).


cena

Reklama