Je krátce po 14.30 - končí zasílání čtenářských příspěvků k dnešnímu tématu: Nočník a záchůdek.

Níže si můžete přečíst příspěvek čtenářky Eliozy...


Jak jsem učila děti na nočník??

Nu, asi takto. Se synem nebyli žádné problémy, od roku a půl jsem ho vysazovala na nočník bez problémů. Nechal si vše snadno vysvětlit, ale na noc jsem dávala ještě plínku. Když jsem chtěla začít s nácvikem spaní bez plínky, tak si zlomil nohu pod kolenem. Nejen, že jsme tuto akci odložili, ale také jsem byla nucena vytáhnout z půdy znovu kočárek a převážet synka (se sádrou do půli stehna). Jakmile se vše vrátilo do normálu, naučil se spát bez plínky bez nejmenších problémů.

( Foto mám, ale jen papírové a nemám scanner, tak nemohu sloužit;-))

S dcerkou byl problém. Ta si odmalinka nenechá nicmoc vysvětlit, je přehnaně bojácná a zároveň odvážná. Asi jak na co;-) A tak jsem s ní zažívala podobné situace, jako když máte doma štěně. Bylo jí naprosto šumák, jestli udělala loužičku do kalhot nebo rovnou na koberec. Stejně tak v létě, kdy běhala na „ostro“. Vysazovala jsem ji na nočník a zbytečně, brala to jako omezování osobní svobody a náležitě se proti tomu bouřila. Když jsem posbírala několik bobků z koberce a setřela spoustu loužiček, v zájmu zachování mého zdravého rozumu a prodloužení odolnosti mých nervů, vrátila jsem dcerunce zpět plíny a nočník jsem uklidila.

Krátce před třetím rokem si sama o nočník řekla a od té doby na něm bez problémů vykonávala svou potřebu. Bez něj pak nedala ani ránu, stala se na něm téměř závislá. Nočník jsem definitivně uklidila v den jejích šestých narozenin. V té době již dlouho chodila na dospělácký záchod bez zmenšovacího prkýnka.

( Opět foto jen na papíře, nemohu tedy doložit.)

Co z toho vyplývá??? Každé dítě se jinak vyvíjí, má jinou osobnost a jiný charakter a každé potřebuje jiný čas na návyky a nové zvyky. O vykonání potřeby na nočníku nebo záchodu to platí dvojnásob.

Takže přeji všem rodičům hodně trpělivosti s našimi ratolestmi. A když to nejde, ukliďte nočník a nevnucujte jim ho. Psychický blok se odstraňuje mnohem hůř než loužička z podlahy.

Elioza

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. března 2011: Nočník a záchůdek

Zasílání příspěvků k dnešnímu nočníkovému tématu již skončilo. Okolo 16.00 hodiny se dozvíte, která čtenářka za svůj příspěvek obdrží následující dárek: Krásnou (asi třiceti centimetrovou) hračku ze sady Barbie: Ken FASHIONISTAS.

Ken

Reklama