Svůj pohled na jev „Dežaví" zaslala k dnešnímu tématu také čtenářka Elioza. Co si o něm myslí a prožila ho někdy, to se dozvíte v této novince...

Následující text zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Elioza. Téma dne pomalu končí, už mi další příspěvky neposílejte, těšte se na vyhlášení...

„Dežaví" je, ale...

„Dežaví" je naprosto úžasně smyslné slovní spojení, které vám ze rtů lehce splyne. Málokdo ví, co znamená, málokdo ví, jak jeho název vznikl, skoro nikdo neví, jak vzniká ono samo a už vůbec nikdo neví, co ho způsobuje.
A vy po mě chcete, abych se k tomuto dnes vyjádřila???
Stavy déja vu se mi občas přihodily. Více v dětství, než nyní v dospělosti. Jen pár vteřin či minut jsem při něm měla dojem, že už to samé se mi někdy dřív přihodilo, že se někdy to samé prostě už stalo. Ale nemohla jsem si vzpomenout, kdy.
Slovo od slova, krok od kroku, lísteček, strom či prostředí bylo srovnatelné s mou „vzpomínkou" z kdysi dávna, o které jsem dosud netušila. Bylo mi to takříkajíc povědomé. A povědomí nemá daleko od podvědomí. Takže jak je to tedy??? Těžko říct...
Déja vu se skutečně stává a tento stav může leckdo zažít i si ho prožít. Leckdy se jedná jen o pár sekund, maximálně pár minut. Jsme v tu chvíli tak konsternovaní a překvapení, že nám to vše připadá jako sen při plném vědomí. A kdo není příliš senzibilní, nehledá za tím větší význam, než potřebuje. Nezatěžuje se prožitým „dežaví". Bere tuto „momentku" jako zajímavost a zpestření života, leckdy nudného a šedivého.
Tak proč nevěřit v jakési nadpřirozeno, které se navíc dosud nepodařilo vědecky prokázat? Domněnky a vzpomínky... A připomínky??
Nejsou potřeba...
Málokdo se tímto stavem zatěžuje a trápí. Jsou i jisté vyjímky. Já se k nim neřadím. Každý si své „dežaví" užívá svým vlastním způsobem a má na to plné právo. Já ho nevyzdvihuju víc ve svém životě, než je třeba.
Myslím si, že každý by si měl zachovat chladnou hlavu při prožívání svého „dežaví". Pokud má s tím větší problém, měl by vyhledat odbornou pomoc. Déja vu by se nemělo také zaměňovat s jinými psychopatickými stavy mysli.
Loučím se s vámi pro dnešek a musím přiznat, že jsem toto ještě nikdy neprožila, ještě se mi to nikdy nestalo. Takže toto všechno není mé „dežaví". Je to holý fakt a skutečnost...

Elioza

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Déjà vu

  • Prožila jste někdy déjà vu?
  • Jakou situaci byste chtěla prožít znovu?

O tom bylo dnešní téma. Níže vidíte dárek, který získá jedna z dnešních přispěvatelek...

pic

Rychloturnaj v piškvorkách

Dnes hrajeme Rychloturnaj v piškvorkách. Více na následujících odkazech...

Reklama