O jedné typicky „výhodné“ koupi nám napsala čtenářka s nickem eli.emanuela. Jak dopadl a kde skončil robot za deset tisíc? To se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.“Výhodná koupě“

Slovní spojení výhodná koupě ve mně vždy rozsvítí pomyslnou varovnou kontrolku. Jak tato dvě slůvka slyším, či vidím pospolu, hned tuším nějakou čertovinu. A že to opravdu většinou nějaký háček má! Kdo by neznal ty lákavé nabídky nejrůznějších podomních či pouličních obchodníků, kteří nabízí perfektní zboží za směšné ceny! Když si člověk takové zboží koupí, zjistí, že je to zmetek a nedodělek a že v normálním kamenném obchodě by za to dal jen polovinu ceny.

Naštěstí já jsem v tomto poměrně otrlá. Znám snad všechny argumenty, které pochybní prodejci používají, a nenechám se nachytat. Na každou jejich větičku mám pohotovou odpověď, rýpavou otázku či záludnou připomínku. Většinou takový prodejce po minutě či dvou odchází s tím, že mu došly argumenty, a na tváři má lehce zkroušený výraz.

Bohužel ne vždy jsem byla takovou. I u nás doma je jeden předmět, který byl takovou „výhodnou koupí“ (v uvozovkách). Tehdy jsme byli na rodinné dovolené. Do penzionu přijel prodejce a předváděl nám zázračný kuchyňský robot, který zvládne spoustu věcí a hospodyňkám přímo zázračně ušetří spoustu času. V té době jsem byla ještě dítě školou povinné a takovíto prodejci ještě nebyli příliš častí. Díky neznalosti jsem byla lehce ovlivnitelná a robot mě opravdu nadchl. Stejně tak i sestru, která na předváděcí akci byla také. Obě dvě jsme začaly přemlouvat maminku, ať si robota koupí, že je to vážně super. Aby toho nebylo málo, prodejce nahodil další háček. Řekl přemrštěnou cenu, kterou postupně snižoval, a dokonce vybral náhodně pár lidí (včetně naší maminky), kterým dal slevový kupon. Se sestrou jsme zintenzivnily hučení do mámy. Chudák maminka byla pod silným nátlakem a nakonec podlehla.

Robot stál něco přes 10 000Kč, v té době o něco málo víc, než byl maminčin měsíční plat. Maminka byla navíc samoživitelka, bez alimentů. To mi tehdy ale nedošlo, teprve až teď, jako dospělá, si svůj nátlak na maminku vyčítám.

Tu příšeru do kuchyně jsme tedy koupily a po návratu z dovolené - ano, uklidily do skříně. Robot čekal snad 10 let, než se dočkal použití. Maminka dělala velký úklid a zbavovala se všelijakých zbytečností - včetně robota. Toho jsem dostala já.

Máme ho doma, ve skříni :) , ale čas od času ho vyndáme a použijeme. Jeho přítomnost v bytě je mi neustálou připomínkou toho, že je až příliš mnoho prodejců, kteří se snaží na zákaznících co nejvíc vydělat, a to i na úkor kvality zboží. Teď už si raději pořádně rozmyslím, jestli je ta či ona koupě opravdu výhodná.

S přáním pěkného dne eli.emanuela

No ale nenapsala jste, jestli byl ten robot funkční, nebo proč jste ho vůbec nepoužívaly, když jste za něj daly tak strašné peníze?

Také jste něco takhle výhodně nakoupily, milé ženy-in? Nebo máte spíš štěstí a opravdu kupujete jen kvalitu za nízké ceny? Co jste ochotna koupit z druhé ruky, a co byste si naopak nikdy netroufla pořídit ve slevě. Máte nějakou zaručenou výhodnou koupi? Je k chlubení, nebo spíš k vzteku?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama