a od té doby si pěstuje už jen krátké nehty. Navíc ráda pracuje na zahrádce, takže mít krátké nehty je u ní vlastně nutnost. Jak se o ně stará a co se jí nelíbí na ostatních, se už dočtete v jejím příspěvku.

Hezkou středu všem a obzvláště kočkám, které rády zatnou drápek :)I já ho zatnu ráda, ale jen symbolicky. Navíc jsem vlastníkem drápků krátkých. Přitom mám nehty tvrdé, kvalitní. Dlouhé nehty se mi přestaly líbit v okamžiku, kdy jsem si o skálu ulomila svůj pěstěný nehtík s kusem lůžka....To byla rychlost dolů a na chirurgii. Od té doby si je udržuji kraťounké, hýčkám olejíčkem a jemným pilníčkem.

Práce na zahradě si s dlouhými nehty moc nerozumí. To je další důvod,proč je mít krátce zastřižené. Gelové bych nesnesla už vůbec. Proč si hyzdit vlastní kvalitu ? Raději si je nalakuji zpevňujícím světle tónovaným lakem. Vypadají z mého pohledu hezky a jsem spokojená.

V době puberty jsem s nimi hodně experimentovala. To jsem je nechala narůst. Lakovala tu na rudo, tu na bílo, letěly perleťové. Laky jsme různě s kamarádkou míchaly a tvořily vlastní odstíny. Prostě krasavice radost pohledět. V té době se nosily špičaté drápky a nejednou jsem podrápala dorážejícího spolužáka.

Moje dcerka se do úpravy nehtů pustila už jako tříletá. Každý nehet nabarvený jinou barvou včetně celých ruček. Nepoužila lak, ale fixy. Pak ji to popadlo také až v pubertě. To měla denně jinou barvu, aby jí ladila s oblečením. Laky různě vrstvila, vylepšovala obrázky. Stejně jí to vydrželo tak do odpoledne. Denodenní tréninky v chlorovaném bazénu udělaly své. Leč vytrvala. V současné době je na tom stejně jako já. Nosí nehty krátké, decentně nalakované a dál to neřeší.

Sport skloubit s dlouhými nehty jaksi nejde. Větší pozornost věnuje svým hustým dlouhým vlasům.

Ještě bych ráda zmínila, co přímo nesnáším. Ať u žen nebo u mužů. Nehty zažloutlé od nikotinu. Nehty špinavé, ulámané. Prostě zanedbané.

ekleinovka

Milá ekleinovko, děkuji za první příspěvek na dnešní téma. Když jsem jela metrem do práce, pozorovala jsem jen tak ze zvyku lidi. Dnes jsem se speciálně zaměřila na nehty u nohou. No, někdy to neneí moc pěkný pohled

  • Jak se staráte o své nehty vy, milé ženy-in?Máte je raději nalakované, nebo přírodní?
  • Líbí se vám dlouhé nehty na rukou, nebo dáváte přednost kratším?
  • Má vaše zaměstnání, nebo záliby vliv na délku vašich nehtů?
  • V jakém případě vám extra dlouhé nehty vadí? Co třeba prodavačky, zdravotní sestry, nebo kadeřnice?

Napište nám o svých nehtech. jak se o ně staráte, jak je krášlíte, ale klidně i to, jak na to „pěčete“na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama