Děkujeme za příspěvek, který nám poslala čtenářka s nickem Dispěčerka. Ke stromům právě lichotivý, ale když si přečtete důvody, možná pochopíte

Lípy, kde se podíváš. Budete mě mít dnes asi za škorohlída, ale já lípy úplně nesnáším. Ne, že bych byla alergik, ale náš dům, bazén se zahradou, to vše je obklopenou lipovou alejí. Stromy jsou obrovské asi 15 m), zdravé a velmi mohutně rozvětvené. Když si ostatní užívají sluníčka, já mám v bytě i na zahrádce stín. Sluníčko do mého byty už ani nezasvitne.

A těch květů, co máme na parapetech, po zahradě, v okapech, no prostě všude! A ty kopy spadaného listí, které do naší zahrady napadá! Na podzim snad nedělám nic jiného, než hrabu listí a odvážím ho do sběrného dvora. Při větším větru či při bouřce mi zlomené větve stromů padají do zahrady a ničí mi plot a úrodu. Po zahradě mi všude rostou malé lípy, které zde zakořenily ze spadlých semínek. Těm se tam náramně daří. Těm ani stín nevadí!

S majitelem lipové aleje - městem, si neustále dopisuji, prosím jej, aby ty lípy alespoň ořezal a udržoval v pořádku. Vše marné! Prý je to chráněná lipová alej, tak co bych chtěla!

Ale cožpak já nejsem chráněná?

Z dnes dnes deštivé Severní Moravy zdraví Dispečerka

No vidíte, lípa patří u našich čtenářek k nejoblíbenějším stromům a vás takhle sužuje

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Co byste Dispečerce poradily? Má to vůbec nejaké řešení? Napište nám svůj názor do diskuze. Máte-li co říct k dnešnímu tématu, poštete svůj příspěvek na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama