V blogu Přání plní Žena-in vaše novoroční touhy. Čtenářka Dante Alighieri byla na prvním kurzu u známé astroložky Martiny Blaženy Boháčové...

Máte za sebou první kurz u paní Boháčové, jak se vám líbil?
Jednalo se o přednášku na téma „Co nás čeká v roce 2009“. Paní Boháčová rozebírala, co čeká jednotlivá znamení v tomto roce a vracela se i do minulého. Do toho dne jsem věřila pouze horoskopům udělaným na míru podle data, hodiny a místa narození, ale viděla jsem, že i obecný horoskop jen podle znamení může fungovat. Jsem Vodnář a sedělo na mě prakticky všechno, co bylo k Vodnářům řečeno. V roce 2009 poroste moje osobnost. Postavím se na vlastní nohy, najdu si práci, nastartuju nové aktivity. Mám tam i stěhování.

Paní Boháčová kladla důraz na to, aby si Vodnářky daly v tomto roce pozor na otěhotnění, protože naše plodnost bude na vrcholu a v roce 2009 bude spousta těhotných Vodnářek. Šťourala se v tom dost dlouho a moje obavy rostly a rostly. Neděli předtím jsem si totiž zapomněla zobnout prášek. Teď už naštěstí vím, že je všechno v pořádku. Celkově by rok 2009 měl pro mě být velmi úspěšný. To ráda slyším, v červnu totiž končím školu.

V roce 2008 pak mám přímo v planetách počátek aktivního zájmu o esoteriku. Paní Boháčová vysvětlovala, že když po nás energie něco chtějí, postarají se o to, aby k tomu či onu v našem životě skutečně došlo. Kdo se má začít zajímat o esoteriku, ten na toto téma všude naráží (otevře časopis a tam článek o astrologii), potká osobu spojenou s esoterikou nebo třeba vyhraje kurzy. A pokud někdo nenásleduje tlak energií, bude mít v následujících 3 letech jisté potíže, protože nešel v souladu s nimi. Ony vědí, proč člověka někam tlačí. Vědí, že rozvinutí té a té oblasti nám v následujících letech bude ku prospěchu, nebo že ji budeme nějak potřebovat.

Běžného člověka ale nenapadne, že jde o nějaké energie. Když začne dělat něco nového, považuje to za svůj nápad a svoji vlastní aktivitu. Jenže ve skutečnosti za všechno mohou energie – pokud máte potkat nového partnera, energie to zařídí tak, abyste v pátek v 18.05 byla na té samé zastávce, co ON, a takhle to funguje se vším. Je mi jasné, že tomu nemusí všichni věřit, ale já ano. Za vším vidím nějakou vyšší moc, která mě řídí a popostrkuje správným směrem.

Jak na vás paní Boháčová zapůsobila?
Ona je skvělá. Je to první osoba, u které se mi líbí její moravština, a první osoba, u které mi nevadí její hlučnost. K ní to prostě sedí, je velmi energická. Přestože je hodně vytížená, neztrácí elán. Spíš se divím, že se z toho velkého pracovního tlaku ještě nezbláznila. Denně má 400 hovorů, mobil se jí za den 4x vybije, k tomu 200 e-mailů.

Chtěla bych ovládat to, co ona. Všechno, co potřebuje, má v hlavě. Postavení planet, všechny ty domy... To je pro mě pořádná džungle a nechápu, jak se v tom může vůbec někdo vyznat. Jakmile jsme se setkaly, dala mi paní Boháčová malý křišťál jako poděkování za to, že jsem měla takové přání. Má ode mě odvádět negativní energie a mám ho nosit stále u sebe. Prý dostanu ještě nějaký kamínek.

Byl pro vás kurz užitečný, dozvěděla jste se něco nového?
Řekla bych, že to hlavní mě teprve čeká. Na přednášce jsem se dozvěděla jen hodně obecné základní informace. Pochopila jsem, že nejvíc v astrologii záleží na tom, kde stojí Saturn a Jupiter - ve kterém domě je zrovna jednotlivá znamení mají. Přednostně se mluvilo o znameních přítomných posluchačů. Kromě Vodnáře se mluvilo ještě o Blížencích, Vahách, Raku, Beranu, Panně, Kozorohovi a Střelci. Ale když se mluvilo o znameních, která se mnou nemají nic společného, dost jsem se nudila. Mnohem víc se těším na taroty nebo na to, jak udělat horoskop konkrétnímu člověku. Zaujalo mě i povídání o těch energiích, o kterých jsem věděla už dřív, ale tady jsem se dozvěděla ještě o něco víc.

Přišlo vám, že jste se naopak něco nedozvěděla? Něco, co jste očekávala?
Domnívala jsem se, že paní Boháčová bude mluvit o postavení jednotlivých planet a co to pro nás všechny bude znamenat. Například že v březnu bude Merkur tam a tam a bude to znamenat, že budeme více unavení a podobně. Byla jsem ráda, že jsem se dozvěděla spoustu informací o Vodnáři, který se probíral jako první a řekla bych nejpodrobněji, ale pak už jsem se zkrátka trochu nudila. Nejsem ale zklamaná, přestože jsem očekávala něco jiného. Těším se na příště a moc děkuji Ženě-in, že mi kurzy umožnila!

Projdete několika kurzy. Využijete získané informace jen soukromě, nebo byste se jednou chtěla živit jako paní Boháčová?
Prozatím určitě jen soukromě. Chci se ptát karet, jestli udělám zkoušku, jak uspěju na pohovoru nebo jestli mě čekají nějaké cesty. Chci to zatím zkoušet jen na sobě. Druhým bych vykládala až v případě, kdy bych si byla jistá, že můj výklad bude správný. Nikoho bych nechtěla krmit nějakými bláboly. Navíc si myslím, že být dobrou kartářkou nebo astroložkou je na velmi dlouhou trať, troufnu si říct na léta, možná i celé desetiletí. Po několika kurzech se určitě ještě nestanu profesionálem.

Pouze od nich očekávám, že mi dají nějaký základ, a pak už bude záležet jen na mně, jak s tím naložím. Živit se jako paní Boháčová je tak trochu můj sen. Nesnáším autority a bojím se, že skončím ve špatném kolektivu. Paní Boháčová je ale jen svou paní, nemá žádného šéfa ani kolegy a řídí si svůj čas sama. Nemusí nikoho poslouchat, ani se podřizovat nebo snášet s prominutím buzeraci. Být na volné noze a ještě se zabývat tím, co mě zajímá, a tedy mám větší šanci to ovládat kvalitně, je můj sen.

Už jste stihla nabyté informace vyzkoušet?
Jen jsem řekla tátovi, co ho čeká. Nepovažoval to za pravděpodobné, ale uvidíme. Spolu s ním mám v blízkosti tři Kozorohy, a tak si na konci roku snadno ověřím, jestli planety v jejich případě nelhaly. Jak už jsem řekla, více očekávám od kurzů než od této přednášky.

Související články:
Martina Blažena Boháčová: Astrologie je úžasná!
Čtenářku Dante Alighieri láká tajemno

Reklama