british cat

Vrhla jsem se střemhlav do zakládání chovu britských koček. Třetí princeznu jsem na radu Dany, chovatelky z vašich řad, sehnala v Brně. A protože právě v moravské metropoli Dana bydlí, byla jsem ráda, když mě pozvala na kávu. Její kočky jsou k sežrání.

Když jsem se vám před pár dny svěřila se svým obdivem a zapálením pro britské kočky, netušila jsem, jak ochotně poradíte a kolik zvás se vtéto oblasti orientuje. Velmi za to děkuji. Dokonce se mezi vámi našla a spřívětivou trpělivostí se mi věnovala a věnuje izkušená chovatelka zmíněného báječného plemene, čtenářka Dana s nickem DanaD.

Dozvěděla jsem se díky ní hodně o základech chovatelství,také mi osvětlila postup, jak se dopustit co nejméně chyb při prvních krocích mezi organizované chovatele.

Díky Daně a její trpělivosti jsem již hrdou členkou českého svazu chovatelů, mám zažádáno o zřízení chovatelské stanice, vím, jak kočku uchovnit, nač si dát pozor a tak podobně.

Když jsem se jí svěřila, že bych ráda k „holkám“ pořídila ještě jednu princeznu vlilové barvě, poradila mi s tím. Shodou okolností se Danou doporučená chovatelská stanice správě narozenými koťátky nachází stejně jako Danina stanice vBrně. Když jsme o tom mluvily, dostalo se mi od Dany pozvání na kávu. Ráda jsem přijala možnost poznat osobně svou trpělivou poradkyni a jednu zvás.

Mraženou zeleninu a jedem

kotěMoje první cesta tedy vedla vpátek za čtenářkou Danou, která bydlí vBrně - Bystrci. Trochu mě bolel zub, a tak jsem nakoupila paralen a mraženou zeleninu.Takto vybavena jsem vdoprovodu svých dvou dcer vyrazila zPrahy do moravské metropole. Cesta byla příjemná až na zvyšující sebolest řezáku.

Za jedenáct roků odchovala přes sto koťat

Až se budu chtít někdy narodit jako kočka, ráda bych byla kočka u Dany. Na první pohled člověk vidí, jak to vypadá, když dělá někdo něco, co ho skutečně baví. Dana má pro své svěřence skutečně všechno, co si mohou přát. Velmi mě upoutala například taková roura, kterou kočičky mohou prolézat, také různé hračky, originální síť na

Dana je zaměstnaná vhydrometeorologickém ústavu, a jak sama říká, je tam přes povodně. Žije sama, i když ve společnosti sedmi kočičích krásek se asi o samotě moc hovořit nedá. Dana je skutečně ostřílená chovatelka. Za svou jedenáctiletou praxi odchovala přes sto koťátek, přičemž každá kočička má koťata jednou do roka. Navíc je to velmi příjemná, vzdělaná dáma svtipným a inteligentním projevem. Pobaveně jsme se dívaly, jak kočky stály frontu na kartáčování.

Místo kávy jsem přijala čaj a na cestu vedle plánku spopisem, jak se dostanu za svým koťátkem na druhou stranu Brna, mě Dana obdarovala i čerstvě mraženou zeleninou na mou stále více bolavou tvář.

kočky
To je dokonce příbuzná naší Seleny Terezka a pan Kocour RudolfJe to malý miláček a bude se jmenovat Bastet

majitelka K domku paní Hobzové, zjejíž chovatelské stanice jsem si vybrala svou třetí princeznu, jsme dorazily poměrně dost pozdě. Je to hlavně mým skvělým orientačním smyslem.
Majíce sice perfektní plánek cesty, přijely jsme zdruhé strany, než jsme měly, o hodně minut později, než jsme měly, a pomalu salpskou protěží za stěračem. Ale dorazily.

Byly jsme očekávány a mile přijaty. Při pohledu na ta malinkatá chundelatá klubíčka mě na chvíli přestal bolel zub.
Svoji, již zfotky vybranou, malou slečnu jsem hned poznala. Je nejkrásnější (jak jinak).

I vtéto chovatelské stanici mě upoutalo prostředí. Koťátka má paní Hobzová vpěkné ohrádce, vybavené miniprolézačkou a hračkami pro kočičí miminka. Všude čisto a voňavo. Buď jsou všichni chovatelé takoví pečliví, nebo mám štěstí. Paní Hobzová má početnou a milou rodinku. Vlastně rodinky. Lidskou a kočičí.

M.KudláčkováDlouho jsme se nezdržovaly, protože už bylo hodně pozdě, a také jsme měly před sebou přes tři sta kilometrů do Varnsdorfu. Jájiž s pěkně oteklou tváří.
Domluvily jsme technické věci kolem koupě a také jméno, které musí mít naše holčička od písmene „B“. Tady je to jasné.

 

Co jiného by vystihlo budoucí „paní kočku“ lépe než jméno Bastet.

Všechno dobře dopadlo, jen já mám zánět okostice

Dorazily jsme po dvanácté vnoci a ráno už mě Radek nateklou a šilhající bolestí vezl do Lípy na pohotovost. Mám parádní zánět okostice, rozřezanou pusu, antibiotika a vobličeji vypadám jako Fester zAdamsovy rodiny. Ty bolesti bych nepřála ani nepříteli...

Bastet bude k odběru v květnu. Už se moc těším.

Reklama