Dobrý den.Na přímé otázky se pokusím dát přímé odpovědi.Jsem pro přímou volbu prezidenta.

Na post prezidenta bych nevolila ,ani prezidenta Klause,ale ani exprezidenta Havla. (možná paní Havlovou).

Mám představu o tom jakého bych si přála prezidenta a z navrhovaných kandidátů, které proběhly tiskem bych si vybrala. Pan Švejnar je myslím důstojným kandidátem.I když některá z Vás zde zmínila pana Okamuru i mě líbí.

Je otevřený a nezdá se, že by podléhal nějakým zákulisním hrám.

V úřadě prezidenta by určitě mohla být žena.(hlavně ne paní Parkanová).,protože ta bere vše ať problematice rozumí či nikoli.

S prezidentem Klausem v určitých věcech nesouhlasím,ale v některých ano.Má svoji hrdost a není takový vlez do pr... jako někteří naši politici.

S panem Havlem je to ,asi jako s panem Gorbačovem.Ve světě ikona,ale doma nic moc.Po revoluci u nás nechal zrušit všechen zbrojní průmysl a nyní by šel do války s Libyií? Nejsem pro žádné války naše vojáky bych stáhla domů.

Naše politika postrádá slušnost.Je zde hodně korupce a klientelismu a to od vlády ,přes parlament, senát,ministerstva až po kraje či města.Slyšíme o různých kauzách každý den.A člověk ,který na rozkrádání na MŽP upozorní, tak je propuštěn z práce.Opravdu divné.

Vlastnosti příštího prezidenta,aby vždy hájil zájmy lidí a České republiky jak doma tak ve světě.A naplnila se slova napsaná na standartě,která vlaje na Hradčanech.
Dadma


Nic proti panu profesoru Švejnarovi nemám, ale trochu mi vadí, že kandidoval na post hlavy českého státu a dělaly mu problémy barvy na vlajce a neznal slova české hymny. Možná je víc Američan, nežli Čech, Dadmo a hájit dobře zájmy vlastní země, je předně o tom, být duší patriot. Myslím zas já :-) Míša

Téma dne se točí kolem politiků a možné přímé volby příštího prezidenta.

Máte představu o hlavě státu, pokud by prošla přímá volba? Máte tip?

Myslíte si, že by měla být na prezidentském křesle žena?

Jste spíše pro více testosteronu na takovém postu?

Líbí se vám ve funkci pan prof. Václav Klaus?

Myslíte si, že pan Václav Havel byl dobrý prezident?

Co postrádá nejvíc česká politika?

Jaké vlastnosti by měl, podle vás mít příští prezident?

Koho byste okamžitě z Hradu exportovali někam hluboko do podhradí?

Své příspěvky k dnešnímu tématu pište tradičně na redakce@zena-in.cz

Reklama