Další čtenářkou, která přispěla k dnešnímu tématu je Bugy. V literatuře má docela slušný záběr, ale nejvíc si oblíbila Betty McDonaldovou. Z jakého důvodu, to se dočtete v této novince...

Čtenářka Bugy má ráda Betty McDonaldovou, napsala mi o tom ve svém příspěvku k dnešnímu tématu. A co vy, milé čtenářky, máte také Betty rády?


Milá redakce a ženy-in,
čtu ráda a to celý život od dětství. Dříve jsem si knihy hodně kupovala, teď si pečlivě vybírám. Pro většinu beletrie si chodím do knihovny.
Hrdina z knih? Moje přízeň a obliba se samozřejmě vyvíjí i u literárních hrdinů. Od romantické Jany Eyrové, Robinsona po chlapce z Sallgerovy knihy Kdo chytá v žitě (teď honem nevím, jak se jmenuje), až jsem skončila u skutečných hrdinů a to jsou životopisy slavných lidí. Vážím si všech, co obohatili náš život třeba obrazy, svou filozofií, anebo výzkumem. Většinou tam není mnoho humoru, spíš se potýkali s nepochopením, ale svým úsilím dosáhli úspěchu, slávy většinou po smrti.
Ale humor v těch knihách většinou chybí.
Proto mám ráda Bettynku McDonaldovou, která všechny obtíže v životě překonávala laskavým humorem. A že by ty knihy mohly být i drama! Rozvod, krize a těžká nemoc. Zrovna ji čtou v rozhlase na pokračování.
Že to není literární postava? Vždyť je na papíře, v knize.

Bugy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše oblíbená literární postava

Jaká je vaše oblíbená literární postava a proč?

Každý máme nějakou literární postavu, kterou jsme si oblíbili. Jsou nám sympatické z různých důvodů a zažíváme s nimi různé věci. Někteří z nás se například snaží se svou oblíbenou literární postavou ztotožnit, jiní se ji snaží překonat... Napište mi o své oblíbené literární postavě a přidejte k tomu i nějaký přkný zážitek, který se vám díky ní stal. Vyhrát můžete krásnou literární cenu: knížku Pandořina dcera od Iris Johansenové, kterou vydalo nakladatelství Columbus. Chcete-li však mít šanci na výhru, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Příspěvek zašlete na redakční e-mail.

pd

Reklama