Další příspěvek na dnešní téma nám poslala čtenářka s nickem Bonda a my jí děkujeme. V jaké době by jistě sklízela úspěchy u mužů? To nám prozradí právě teď.

Věstonická Venuše je keramická soška nahé ženy vyrobená z pálené hlíny, která pochází z mladého paleolitu datovaného do období 29 000 – 25 000 př. n. l. No a právě v té době bych já mohla být ideálem krásy. Zadek a břicho na to mám, možná by to chtělo ještě trochu větší prsa. I když po několika dalších porodech obvyklých v matriarchátu bych ten ideál taky asi dohnala.

Ne že by se mi tolik líbilo třást se zimou v jeskyni a žvýkat kožešiny, ale zase by si mě možná tehdejší muži víc vážili, než ti dnešní rozmazlenci. Jako matka rodu bych určitě byla vyhlášená, protože jsem rozumná, velice zručná a pracovitá, mám kladný vztah k dětem i k mužům. A umím vést kolektiv, ne ho ovládat jen rozkazy. Prostě kádrový posudek by seděl.

Takže bych možná byla tehdy šťastná, když by bylo co jíst a rod by netrpěl hlady, žádné další starosti by mě neiritovaly. A možná bych mohla střídat největší chlapáky rodu podle nálady.

Někdy mi připadá, že je hrozná škoda, že jsou ženy dnes hodnoceny jen podle nějakých zvrácených parametrů neodpovídajících poslání žen. Jo, matriarchát, ten měl zůstat. Nemyslím, že by to vývoj nějak zvlášť pozdrželo a možná by dnešní společnost byla na vyšší úrovni bez tolika válek zaviněných přebytkem testosteronu.

Bonda¨

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Takže byste se určitě líbila i dnes některým domorodým kmenům, ve kterých se stále ctí hodnoty ženy jako dárkyně života.

Do jaké doby byste svým vzhledem zapadly nejlépe vy, milé ženy-in? Mylíte, že existuje období, ve kterém byste byla považována za ideál krásy a muži by vám padali k nohám? Který historický sloh se vám líbí z hlediska módy? Co vás na něm tak přitahuje? Už jste měla někdy na sobě historický kostým? Jak jste se v něm cítila?

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

 

Reklama