Jídlo v restauracích je pro děti čtenářky s nickem Biovirus něco jako odměna. Třeba za dobré vysvědvědčení nebo jako oslava narozenin. Co jim ale dokáže tuto událost pěkně zkazit? To se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme.

Dobrý den, dnešní téma je restaurace. To bych nebyla já, abych nepřidala svůj kousek do ohýnka.  Do restaurace chodíme  hlavně s dětmi. Děti mám v rozmezí 5-10 let, takže je pro ně jídlo v restauraci za takovou malou odměnu třeba za vysvědčení, nebo jako narozeninové překvapení a tak dále.

Co mi vadí nejvíce a to bych opravdu vraždila a vždycky se ozvu, bývají postarší dámy, tak kolem 50 sátky, které si sednou hned vedle našeho stolu, a ihned si zapálí cigaretku. Jako by to dětem dělaly naschvál. Když jsem se jednou ohradila, že by mohly mít aspoň kousek cti a tu cigaretku si před dětmi odpustit, nebo opustit restauraci a jít si zakouřit ven, a nebo počkat, až děti dojí (protože si obvykle zapálí ihned, co dětem donesou jídlo), seřvaly mě obě jako alíka, že ony si chtějí po celém dni odpočinout u cigaretky a když se mi to nelíbí, ať odejdu.

No co je tohle za chování? Jsem snad s dětmi nějaká méněcenná, co nemá v restauraci co dělat, když mi vadí cigaretový dým? Mě je jedno, že si zapálí, ale nemusí nám hulit do jídla.Tenkrát jsem požádala i obsluhu personálu, aby mi pomohli. Personál byl velmi vstřícný, ale dámy seřvaly i je. Mimochodem restaurace to byla nekuřácká a hned kousek vedle byl kuřácký salon.

Jinak nám v restauraci chutná, no chutná, jednou manžel vracel jídlo, protože se mu zdálo nedopečené. Ihned se nám velmi omlouvali, jídlo samozřejmě celé stornovali, i když to mé bylo v pořádku a navíc nám neúčtovali ani pití, co jsme si objednali.

Kdy jsme byli naposledy na dobrém jídle? Já myslím, že zrovna teď, v sobotu, protože tchýně s tchánem slavili narozeniny a pozvali nás do restaurace na obídek. Byl plněný kuřecí řízek - sýrem a šunkou, hranolky a zeleninová obloha s domácí, játrovou polévkou.

A jaká kritéria by měla splňovat dobrá restaurace? Chce se mi napsat, že by měla mít placku s hvězdičkama od mistra humorných vtípků, pana Pohlreicha, ale těch asi moc není. Tak bych mohla napsat, že dobrou restauraci bychom mohli poznat podle toalet, čím hezčí toaleta, tím i kuchyň vypadá skvěle. Ale napíšu, že stačí usměvavá servírka, dobré a vlídné chování a kuchař, jehož jídla a pochutiny si vychvalují i vaši nepřátelé. Tak dobrou chuť, a restauracím zdar!!!

Biovirus

To bylo těch dam opravdu bezohledné a udělaly to určitě naschvál. A proč je personál nevykázal, když píšete, že jste byli v nekuřícké zóně, to nechápu.

Máte také nějakou příhodu z restaurace, milé ženy-in? Máte spíš dobré, nebo špatné zkušenosti? Kdy jste se v restauraci naposledy dobře najedla? Podle jakých kritériií posuzujte kvalitu resaturace. Jste schopná reklamovat jídlo, které vám nechutná, nebo se bojíte konfliktu?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama