„První lístek z kina“ nám poslala čtenářka s nickem Biovirus. Hned po přečtení příspěvku je jasné, že se jedná o milovnici kina a navíc i s dobrým vkusem. Jen to hlídání kdyby bylo častěji.

Tak to jste mě, milá redakce, potěšili.
Tohle téma je moje oblíbené. Do kina chodím hrozně ráda, leč, není času. Navíc kam s malými dětmi? Naposledy nám je tchýňka jaksi odmítla hlídat, tak Piráti z Karibiku část to už čtvrtá se nekonala. Jinak chodíme do multikina. Miluji tu atmosféru dunících hromů, co vás přikurtuje do křesla s popcornem, který se vám v záchvatu zuřivého přemýšlení či boje se svým hrdinou vysype nejlépe na kolena, hůře mezi ňadra, a nejhůř pod sedačku na zem.

Na kterém filmu jsem byla naposledy?
Tak to byl film, který mě fakt usadil. Hlavní role Leonardo di Caprio ( ten kluk se nezdá, ale od dob Titaniku se pořádně pochlapil) a jmenoval se POČÁTEK. Já tyhle myslící filmy miluju. Člověk se pak cítí jako hlavní aktér. Když jsem film doporučovala v práci, někteří kroutili hlavou- nezájem. Já nad ním dumala ještě celý zbytek večera. Prostě úžasný Leo a všichni.
Navíc musím připsat pikantnost, kdy jsem se přistihla asi v polovině filmu, že na něj koukám s otevřenou pusou, no, ještě že mě nikdo neviděl, neboť by si myslel, že jsem nějaká divná, nebo co. A tak jsem ústa zase vědomky sklapla. A celý zbytek filmu jsem se kontrolovala, abych ty ústa měla zavřené, aneb nedivte se s otevřenou pusou, Kelišová.

Na film, který bych chtěla vidět v nějaké suprové kvalitě, se všemi těmi  filmovými vymakanostmi a vychytávkami by byl asi NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI. Celá podařená trilogie a věřte mi, klidně bych to vydržela. Pěkně jeden filmek za druhým. To by bylo filmové pošušňáníčko. A ani ten popcorn pod sedačkou, ani mezi ňadry by mi nevadil.
U filmu samozřejmě pláču, no jak jinak, jsem citlivá to duše a dojme mě i blbá pusa upíra s člověkem, ale jelikož mám fakt raději ty akčnější, třeba i mysteriózní thrillery, není k pláči čas. To prostě sledujete, přemýšlíte, máte ruce zatnuté v pěst, hltáte ty pitomé písmenka, protože česky to obyčejně není a na romantiku jaksi nezbývá. Když už tam nějaká romantika je, máte tak akorát čas si oddechnout, nabrat sil a zase se pohroužit do víru filmového příběhu.

Jestli stojí film za to, co stojí?
Asi jak který. Na české filmy moc nechodím, a asi bych za ně ty peníze nedala. Ta kvalita je bohužel někde jinde. A je jen pár vyvolených českých perel, na které se s chutí podívám i podruhé, či potřetí. Ani některé zahraniční kasovní trháky mi nepříjdou cenově přijatelné, a naopak, za některé si ráda připlatím i větším obnosem.
Na co se však těším a to možná i bude stát za to, je film ve 3D. Zatím si to každý vychvaluje. Tak uvidím až ho uvidím. Dám pak vědět.

Páček někdy v kině, nebo multikině
Biovirus

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________

Milá milovnice dobrých filmů. Děkuji za váš příspěvek k dnešnímu tématu. Kdybych bydlela někde poblíž, tak vám ty děti snad i pohlídám, protože mám ráda lidi, kteří chodí do kina, považuji je za jakési spřízněné dušičky. Navíc, pokud mají tak dobrý vkus jako Vy. Musím s vámi na 100% souhlasit, že herec Leonardo di Caprio už dávno není ten slaďoučký chlapeček, ale je to velmi talentovaný a vyzrálý herec. Mám ho ráda.

Přeji vám hezký den a ještě spoustu návštěv kvalitních filmů v kině.

Saša

Kino je tématem dnešního vydání, dne 14. července

 • Kdy jste naposled byla v kině?
 • Jaké máte ráda filmy?
 • Který je váš nejoblíbenější?
 • Když chcete nějaký film opravdu vidět, jdete na něj do kina, počkáte, až vyjde na DVD, nebo se na něj podíváte prostřednictvím internetu?
 • Máte ve vašem bydlišti kino?
 • A co letní kino?
 • Zdají se vám dnešní ceny vstupenek přehnané?
 • Upřednostňujete velká multikina nebo malá klubová kina?
 • Myslíte, že úroveň natočených filmů v současnosti upadá?
 • Pokud by to šlo, na jaký film byste nás pozvala Vy osobně do kina? (jakýkoliv)
 • Odešla jste někdy z kina?
 • Pláčete v kině?

Pište o čemkoliv, co se týká tohoto krásného filmového tématu. Pište o svých zážitcích ze sedadel kin, ale i o prožitcích z filmového plátna. Můžete poslat i odkazy na YouTube, můžete cokoliv. Jako ve filmu…

Na vaše příspěvky se moc těším.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním – jak jinak – filmem.  Bohužel, nepozvu Vás do kina (i když, kdo ví)), ale zatím posílám jen DVD: film režiséra Jiřího Menzela: Skřivánci na niti a k tomu na odlehčení Popelku

popelka

Reklama