a libuje si, že dokáží modelovat tvar nehtů a zakrýt jejich nerovnosti. A co nám ještě prozardaila, že na nohy je trochu „úchyl“. V létě na lidech pozoruje bosá chodidla a podle nich si dělá psychologický rozbor.

Tohle téma, jako by mi přišlo pod ruku. Těsně před tím, než jsem si ho přečetla, jsem si právě dolakovala nehty na nohou a chystala se na ruce.  Jelikož jsem lochtivka lochtivá, musím se spokojit s vlastní pedikúrou. Kdyby mi na nohy sahal někdo cizí, nevydržela bych to, bohužel. Takže stříhám, piluju a brousím sama. Ke každodenní péči patří to, že nohy po koupeli namažu mastným krémem. Oblíbený mám orientální peeling od Yves Rocher, který pokožku krásně zjemní a trošku na nohy používám téměř  každý den.

Přiznám se, že jsem na nohy trochu úchyl, takže mě v létě baví sledování bosých noh. Pokud má třeba muž pěkné upravené nohy v sandálích, líbí se mi většinou i od kotníků výš:-). Naopak mě vždy zatrne, když někdo vystaví světu neupravené nohy s rozpraskanou kůží a přerostlými nehty. Zvlášť pokud je to žena od hlavy po kotníky upravená,  ale jak se jí člověk podívá na nohy, jdou na něj mdloby. Zkrátka navrch huj, vespod fuj.

Před pár měsíci jsem si oblíbila červené a vůbec tmavší laky. Do té doby jsem používala jen laky průhledné a neutrální, na jasně červené jsem nějak neměla sebevědomí. Vlastně to byla náhoda, protože jsem šla se 
setrou nakupovat a ta si stěžovala, že už dlouho hledá jasně krvavě červený lak a vždycky se jí podaří koupit lak do oranžova nebo do  růžova.

A jak jsme šly spolu, po jednom jsem sáhla a do červených laků  se zamilovala. Nejdřív jsem si nalakovala jen nohy, ale když jsem tu barvu viděla, neodolala jsem a nalakovala i ruce. A od té doby, ne vždy, ale poměrně často, chodím s jasně červenými nehty. Zjistila jsem, že  tmavý lak dokáže to, co neutrální nikoliv. Díky barevnému laku lze  opticky modelovat nehty a také zakrýt nerovnou strukturu nehtu. Tu mám bohužel zvlášť na pravé ruce jako pozůstatek atopického ekzému v dětství.

Ekzém už mě trápí jen občas v zimním období, ale nehtová lůžka zůstala poškozená, takže nehty rostou s drobnými rýhami. Stačí však jedna vrstva barevného laku a není nic znát. Co mě však trápí, je trvanlivost laku. Můj oblíbený odstín bohužel moc nevydrží, takže momentálně hledám lak, který by ten týden vydržel.

Co jsem nikdy  nevyzkoušela jsou nehty umělé, gelové, pryskyřicové atd. Docela se mi líbí, lak na nich vydrží prý hodně dlouho, ale co mě zrazuje, jsou odrosty. Nehty mi rostou velmi rychle, takže nevím, jak často bych na  doplňování musela chodit. A když občas na někom vidím, že doplňování prošvihnul, vypadá to, jako když mu nehty slejzají.

Zatím jsem si v průběhu psaní příspěvku dolakovala i nehty na rukou a nanesla krycí lak, tak uvidím, jestli moje oblíbená červená bude mít delšího trvání. Fotograf jsem na houby a barva je ve skutečnosti tmavší, nicméně posílám výsledek svého snažení. Jasně, dokonalé to není, ale ostudu snad venku neudělám.

nehty

Lakování zdar, zdraví Bébina.

Milá Bébino, váš psychologický rozbor lidí podle upravených chodidel a nehtů mě zaujal. Musím uznat, že na něm bude něco pravdy

Text nebyl redakčně upraven

Pro inspiraci si přečtěte pár otázek, které nás zajímají

  • Jak se staráte o nohy a nehty?
  • Chodíte na pedikúru? Jak často? V čem je pro vás odborní péče lepší?
  • Vystačíte si s domácí pedikúrou? Jak postupujete? Máte nějakou „finktu“ jak mít chodidla krásně hladká? Kupujete si speciální kosmetiku na nohy? 
  • Máte nějaké problémy s kůží na nohách, jako jsou popraskané paty, otlaky, kuří oka, mozoly atd.?Jak s tím bojujete? Svěříte se nám?
  •  Jste spokojená s kvalitou a tvarem svých nehtů? Pilujete je, nebo stříháte? Ráda se chlubíte svýma nohama v otevřených botách, nebo je raději schováváte?
  • Lakujete si nehty na nohách i v zimě? Používáte spíš neutrální laky, nebo barevné?
  • Jak se vám líbí nové trendy v lakování, které představuje Mary Key? Inspirovala vás, nebo máte svůj styl a toho se držíte?
  • Jste v barvách laků odvážnější na rukách nebo na nohách?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama