Děkujeme první čtenářce, která nám už včera poslala první říspěvek na dnešní téma. Který tvor v ní vzbuzuje odpor? Solifuga? Nevíte, co si pod tím nízvem máte představit? Poslala nám dokonce dva obrázky.

Zvířata jsem měla vždycky ráda, některá více a jiná méně, ale že bych nějaké vyloženě nemusela, to asi ne. :-) Jinak mám raději zvířata živá než na mém talíři. Zvířata mám ráda, jenomže vždycky se může objevit nějaké ALE.

Existují jistí živočichové, kteří se mi příliš nelíbí, vypadají... no prostě divně. Například představa, že jsem nějaký pidi chcípáček a v noci na mě bafne solifuga, ta agresivní mrcha, co by mě nejraději sežrala, tak si ucvrnknu a trefí mě šlak. (Pro toho, kdo neví, jak pavoukovec solifuga vypadá, přikládám obrázky, aby se mohl pokochat.)

solifuga

solifuga2

Ani představa desítek vyhladovělých krys, které mi ohlodávají obličej a vlastně celé tělo, nevyvolává v mé představě příliš mnoho lásky k těmto tvorečkům. Výjimkou je snad jedině Mistr Tříska, to je krysa frajer. :-) (Želvy ninja)

Pak jsou zde další tvorové... Když mi drzá sršeň ničí milované vinné hrozny, nejraději bych ji sejmula pálkou, jinak jsem k ní mírimulovná. Další tvoreček, jenž je mi celkem ukradený je třeba masařka, tedy pokud nezavítá ke mně a neprudí mě.

V podstatě platí, že překousnu každého živočicha, ale kdyby mě chtěl nějaký sežrat, tak mi daný tvor bude asi hodně vadit. :-)

Přeji všem krásný pátek i celý víkend, BastMetztli

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Nedávno jsem se byla podívat na výstavu pavouků, ne snad z nějakého výrazného zájmu, ale možná v tom bylo trochu masochismu, že je mohu pozorovat zblízka a oni mi nemůžou ublížit. Byla jsem jim fuk, nehnuli brvou, ani když jsem na ně klepala.

Máte také nějaké zvíře, které ve vás vzbuzuje nelibé pocity? Čím si to zasloužilo? zažila jste nějakou nepříjemnou zkušenost? Byla jste nějakým zvířetem napadena? Požírá vám úrodu, nebo drze leze do vašich spíží? Je na světě nějaký tvor, který je vám obzvlášť odporný? Podělíte se s námi také o své názory, zkušenosti a příběhy na dnešní téma?

Pište na adresu redakce@zena-in.cz

Soutěž 1: poznáte, kterému zvířeti patří tohle krásné oko?

:oko1

Reklama