Bolestí detekuje čtenářka Átéčko, když jí někdo lže. Musím říct, že při čtení jejího příspěvku jsem si říkal, že takový šestý smysl bych tedy mít nechtěl…

Dnes si povídáme o předtuchách. V prvním čtenářském příspěvku se od Átéčka dozvíte, jaké to je, když vás bolí lži druhých…


Nevím, jestli se tohle dá nazvat šestým smyslem. Mám v sobě něco, co bolí, když mi někdo lže. Musím ale říct, že to není nic příjemného. Zabolí to někde v hrudi, aniž by to dotyčný tušil, že já už vím, že lže.
Není to tak, že bych se tady večer u zpráv svíjela bolestí, to naštěstí ne. Je to jen, když je to osobní a když lže někdo blízký. Musela jsem se s mnoha lidmi rozejít, protože mě to hrozně trápilo. Musím to v sobě jakoby přestřihnout a tím se ale zničí i vztah, který k tomu dotyčnému mám.
Ale je to i dvojesčná zbraň. Já jsem si totiž dlouho myslela, že tohle má každý a dlouho jsem se jako dítě bála zalhat.
 Mám kamarádky, které mají čich na lidi. Ví, že tenhle člověk je zklame, nebo zradí. Tohle já nemám. Na každého nového známého se dívám tak, že je lepší než já, že nemá chyby, které mám já. A když nějaké náhodou vyjdou najevo, dlouho se je snažím omlouvat. A trvá hodně dlouho, než nad někým úplně zlomím hůl.

Átéčko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.6.2012: Máte šestý smysl?

  • Měla jste někdy tušení?
  • Cítíte v kostech, že se nějaká událost stane?
  • Dostáváte od „Osudu“ varovné signály?

Popište mi konkrétní příběhy, které se vám staly a vy jste tušila, že to tak dopadne, ať už to dopadlo dobře či špatně. Příspěvky mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 22.6.2012 do 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a také šanci na získání dárku, kterým je tentokrát vpravdě osudová hra - dřevěné Šachy od firmy Albi.

sachy

Reklama