První tip na zajímavé místo zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Alena 613. Ráda by vás pozvala do svého rodiště - Mikulčic. Téma dne: Zajímavá místa ve vašem okolí...

Co všechno si můžete prohlédnout v Mikulčicích? Přečtěte si to v příspěvku čtenářky Aleny 613...


Milá redakce a ženy-in,
ráda bych Vás pozvala do své rodné vísky na jihu Moravy. Milovníci historie mohou navštívit naše známé Slovanské Hradiště v Mikulčicích v okrese Hodonín.  Zde si mohou  prohlédnout  pozůstatky hradeb, pravděpodobně jedno z působišť sv.Cyrila-Konstatina  a sv.Metoděje.

Mikulcice

Kromě volné prohlídky základů kostelů a paláce v terénu můžete navštívit ve dvou pavilonech stále expozice archeologických nálezů ze 7.-9. století n.l.

mikulcice

Ti kteří si svou návštěvu naplánují na 27.8.2011 mohou prohlídku Slováckého Hradiště zakončit v naší vesnici na akci Víno a burčák z otevřených sklepů.  Mikulčické sklepy u Myslivecké chaty Vás nalákají na výborná moravská vína od místních vinařů.

mikulcice

Alena 613

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. června 2011: Pozvěte nás na zajímavé místo!

  • Máte ve svém okolí zajímavé místo? Pozvěte nás na něj!

Napište na náš e-mail o zajímavém místě ve vašem okolí čtenářkám magazínu ŽENA-IN.cz! Pojí se k němu nějaká legenda? Záhada? Nic z toho neopomeňte ve své „pozvánce“ zmínit! A když přiložíte i fotku, nebude nic bránit uveřejnění vašeho příspěvku. Fotka ale není podmínkou. Za svůj příspěvek, dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, můžete získat dárek letnímu cestování šitý přímo na míru: Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s SPF 30 a hydratační sprej po opalování od téže značky. V předmětu vašeho e-mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání vašich příspěvků na toto téma končí v 3. června 2011 v 15.00 hodin.

cenacena

Reklama