Další počítačovou expertkou můžeme nazvat čtenářku s nickem Ahoi. I přesto, že umí snad úplně všechno, co lze na počítači umět, virtuálnímu světu nepropadla. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Dobrý den,

Počítač mi především dal. Používám jej denně v zaměstnání i doma, k práci, zábavě a komunikaci s přáteli a díky němu mám přístup k neskutečnému množství informací. Jsem zvyklá, že když něco nevím, zjistím si to na internetu. Počítač jako takový je pro lidstvo obrovským ulehčením a pomůckou k snažšímu životu a hlavně k vědění.

S elektonikou a technikou jsem pracovala co mi paměť sahá. Myslím, že to začalo v 8 letech, kdy jsem objevila první pro domácnost použitelné stroje - typu Didactic, 386, Atari... v 11 jsem uměla pracovat s textovými editory, s DOSem, nebo třeba extrahovat soubory. Později přišel na řadu muzijní kousek, Pentium 100. V té době absolutní pecka :-). Vzpomínám na první 3D hru Wolfenstein, u které jsem strávila hodiny, první „okna“, hardwarové možnosti v porovnání s dneškem jsou nesrovnatelné... v 13 letech jsem uměla upravovat fotky, pracovat v tabulkových editorech, používat internet a rozebrat počítač a zase ho složit.
V 15 jsem začala programovat webovky, v čemž pokračuji dodnes a z části mě to živí. Zkrátka, počítač je můj kamarád :-)

I přesto nežiji virtuálním životem, miluji cestování, muziku, svého přítele a pejska :). Vždycky ráda vyrazím na koncert, užívám si života a počítač nikdy nebyl žroutem času - pouze příjemným společníkem.

Hezký den.


Čtenářka Ahoi

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

__________

První polovinu textu jsem si myslela, že píše opravdová kybernetická vládkyně, v závěru jsem se ale utvrdila, že ne, že to máte pod kontrolou. Jste to Vy... a těším se, až se potkáme na nějakém tom rockovém koncertu.:)

Saša

Téma dnešního dne 30. června zní: Počítač: Co vám dal, co vám vzal. Ovládá on vás, nebo vy jeho?

Co se zdálo před několika desetiletími ještě jako sci-fi, je dnes holou realitou. Počítače zaujímají v našem životě nezastupitelné místo. Záleží jen na nás, zda je ovládáme my, a nebo ony ovládají nás.

  • Počítače jsou součástí naší práce
  • Komunikací s lidmi, kteří jsou daleko
  • Zdrojem rychlých zpráv a informací

Pro řadu nemocných lidí jsou počítače jediným spojením se světem, jedinou zábavou a rozptýlením. To samé platí i u lidí zdravých: zdroj, zábava, rozptýlení, nezbytná součást v zaměstnání.

  • Dokážeme si však říct dost, a teď na něj nepůjdu?
  • Dokážeme se mu vyhnout v bytě bez povšimnutí?
  • Dokážeme u něj sedět jen po tu dobu, kterou jsme si určili, nebo se ta doba protáhne na neurčito?
  • Z jakého důvodu ho zapínáme nejčastěji? (sem patří i otevírání stránek Žena-in.:)

Pište k dnešnímu tématu na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se těším a autorku jednoho z nich odměním příznačným dárkem: hezkou, růžovou, bezdrátovou „myškou“ …

myska