Téma Celibát je v plném proudu a další příspěvek nám do redakce přišel od čtenářky s přezdívkou BastMetztli.

Přečtěte si, co si čtenářka BastMetzli myslí o celibátu.


Celibát, jaké opravdu zajímavé téma. Abych pravdu řekla, nevím, jak dlouho bych v současné době v celibátu vydržela. Ale ještě v nedávné minulosti to šlo celkem bez potíží. Do 18 let (přesněji - bylo mi 18 let a 5 měsíců) jsem byla panna. V dnešní době už to není příliš obvyklé. Na gymplu jsme byly jen dvě takhle staré panny. (Jsem ročník '87) Celé ty kouzelné roky dospívání jsem říkala: "Nejdřív kostel, potom postel. Stačí techtle, k čemu mechtle?!" Nejsem věřící, tohle heslo mělo jiné opodstatnění. Kluci se mi vždycky líbili a já se asi líbila jim. Prostě jsem se nevázala, kluci se kolem mě střídali. Někdo vydržel týden, někdo měsíc, nic extra dlouhodobého. Žádnou mega lásku z nějaké červené knihovny jsem nezažívala a nechtěla jsem skončit jen tak s někým v posteli. Pak bych měla jen pověst lehké holky, o to jsem opravdu nestála. K tomu ještě poslouchat poučování a námitky od maminy, ne díky. Také jsem se v tak brzkém věku nechtěla zabývat studiem kámasútry, volbou antikoncepce, počítáním plodných a neplodných dnů atd. Nač mít tolik zbytečných starostí. :-) Carpe diem - to lze přece i bez sexu. (Alespoň tehdy to určitě šlo:-))
V 18 letech jsem začala chodit s bývalým spolužákem ze základky. Byli jsme spolu něco přes rok. K ničemu mě nenutil, možná by si mě opravdu i nejdříve vzal. :-) Jeho mamka mě hned při prvním setkání dostala do kolen. Seděli jsme v obýváku (já, přítel, jeho rodiče a jeho mladší brácha), když najednou padly věty: "Lenčo, Ty jsi fakt panna? No, páni! To mě ten můj bejk tenkrát pořád uháněl a byl k neudržení. To je panečku věc, že jsi to ještě vydržela. No ale třeba s tím naším ňoumíkem o nic nepřicházíš. :-)" To jsem byla s tehdejším přítelem asi dva měsíce a z tohoto proslovu jsem byla lehce v šoku, nezmohla jsem se na reakci. Tehdy měl asi celibát hlavně přítel. Mně sex tolik nechyběl, protože jsem ho předtím nepraktikovala. No, nějaký ten měsíc jsem to ještě "vydržela", než jsem se začala oddávat i mechtlím. (Úplně si vybavuji scénku s Laďkou Kozderkovou.:-))
Později jsem partnera vystřídala za jiného, toho zase za jiného... Hold, jak se říká: "Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně." Ale nebylo jich zase takové množství, abych snad někoho nad míru pohoršovala. Co se týče celibátu, byli v mém dosavadním životě i tací kluci/muži, u kterých bych si mechtle i odpustila a zůstala raději v dobrovolném celibátu. Není prostě všechno zboží kvalitní...
V "nuceném" celibátu jsem byla se současným přítelem (snad i posledním). Vlastně celibát jsme měli oba. Bylo to v době, kdy měl vážnou nehodu a ležel dva měsíce v nemocnici v péči lékařů. Tehdy jsem na sex prakticky nemyslela. Měla jsem zkouškové období, takže jsem ležela v knížkách a běhala za přítelem každé odpoledne do nemocnice. Nějakou sexuální absenci jsem si prostě neuvědomovala.
No, uvidíme, kolik celibátů mě ještě v životě čeká. :-)

Krásný den všem,
BastMetztli

Pozn. red.: Příspěvek nebyl redakčně upraven.


Pomalý rozjezd se vždy vyplácí, říkává můj otec s tím, že si pak člověk aspoň moc rychle nenabije držku. Vaše rčení Carpe diem lze i bez sexu budiž útěchou všem nedobrovolně abstinujícím!
Soutěžíme dál a ptáme se:

Dokážete si představit, že byste se do konce svého života vzdaly sexu?

Musely jste někdy dodržovat dlouhodobou sexuální abstinenci? A pokud se vás toto téma týká, rozhodly jste se k životu bez sexu dobrovolně, nebo vás k tomu přinutily okolnosti? Popřípadě znáte někoho, kdo se sám od sebe tělesného potěšení z nějakého důvodu vzdal?

Podělte se s námi o svůj názor nebo zážitek. Příspěvky na téma celibát do redakce zasílejte už teď na e-mail:

redakce@zena-in.cz (klikni)

Výherkyně od nás získá kosmetický balíček s pleťovou a vlasovou kosmetikou značek WELEDA a PANTENE (viz obrázek níže).

 kosmetika

Reklama