Dnes máme v magazínu literární téma: Oblíbení literární hrdinové. Posíláte mi své zajímavé příspěvky, milé čtenářky. Následující text a obrázky dorazily od Átéčka...

Kdo je nejoblíbenějším literárním hrdinou čtenářky Átéčka? To se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Mým nejoblíbenějším spisovatelem je Chálil Džibrán. A mým hrdinou tedy je tedy Mustafa. Jež byl úsvitem svého vlastního dne. Mustafa, vyvolený a milovaný. Co jsem přečetla tuhle knížku, pochopila jsem spoustu věcí. i to, že člověk, aby byl moudrý, nemusí být starý.

at

Na proroka navazuje Zahrada Prorokova, která je stejně krásná, jako první kniha.

Mám jej ve vícero vydáních a tuhle malou knížku jsem koupila, když jsem měla v úmsyslu utratit peníze za boty. Knížka ale zvítězila a udělala jsem dobře, protože případné boty by byly dávno zapomenuty. Na rozdíl od tohoto literárního pokladu.

at

Átéčko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše oblíbená literární postava

Jaká je vaše oblíbená literární postava a proč?

Každý máme nějakou literární postavu, kterou jsme si oblíbili. Jsou nám sympatické z různých důvodů a zažíváme s nimi různé věci. Někteří z nás se například snaží se svou oblíbenou literární postavou ztotožnit, jiní se ji snaží překonat... Napište mi o své oblíbené literární postavě a přidejte k tomu i nějaký přkný zážitek, který se vám díky ní stal. Vyhrát můžete krásnou literární cenu: knížku Pandořina dcera od Iris Johansenové, kterou vydalo nakladatelství Columbus. Chcete-li však mít šanci na výhru, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Příspěvek zašlete na redakční e-mail.

pd

Reklama