Děkujeme za další vtipný příspěvek na dnešní téma. Jaké potvůrky nemají bačkůrky a producírují se po bytě čtenáře s nickem Dekaron? To se dočtete v jeho příspěvku.

Tak jsem tu zase, hola hola.

Tentokrát se pochlubím, ne s názorem jako chlap, ale tím, jak je to s domácími mazlíčky u mne.

Jak jistě některé z vás vypozorovaly, žiji si teď tak trochu sám ve své noře jako jezevec bez samičky.

Jakékoli tedy domácí zvířátko je pro mne závazek, nemohu odejít kdy chci, kam chci, musím ho vyvenčit, nakrmit, napojit (nápojem, ne do elektrických rozvodů, jak by se mohl někdo mylně domnívat)...

Prostě tak. Moje bývalé partnerky měly ponejvíce zvířata jako je kočka, pes, křeček... takové ty obyčejné potvůrky. Nevadilo mi to v rámci určitých mezí. Tedy... ehm... když při obědě kočka opatrně překračovala můj talíř, na kterém jsem zrovna krájel knedlík... no, pak nebylo divu, že byla urychlena na rychlost vyšší, než jakou mají mnohé ženy v obchodech (mezi muži se říká, že průměrná ženská rychlost v obchodě je 2000 Kč za hodinu). Nebojte se, přežila, když jsem se s přítelkyní rozešel, zbývaly kočce ještě dva životy z devíti. U pejsků mi vadily ani ne tak jejich oči, které jakoby hypnotizovaly vše k jídlu co leží na stole a ono se to ne a ne dát do pohybu směrem k jejich mordě, ale spíše jejich schopnost, tu uslintanou mordu položit na stůl (v horším případě na moje stehno), funět hlasitěji než já a pak vydávat takový zvláštní ultrazvuk.

Ale na stranu druhou, byla i zvířátka kultivovaná a já si toho vážil.

Zase jsem se nechal unést a odbočil od svého zvěřince.

Tedy chtěl jsem napsat, že mám zkušenost ze seznamování, ať již virtuálního nebo osobního, že se vy ženy rády ptáte, zdali mám doma nějaké zvířátko. Zřejmě je to předpříprava na to, že vy ho doma máte a abyste poznaly jaký k němu, vašemu miláčkovi, případně do budoucna, budu mít vztah. Tehdy si vždy v duchu řeknu, že když řeknu, že doma zvíře nemám, tak je to špatně, když řeknu v žertu, že mám zvířata rád na česneku, tak je to taky špatně a když projevím zájem a nadšení z jejího mazlíčka, tak bude následovat dotaz na předpisovou délku kočičích drápů, který nejsem schopen odpovědět a to mne taktéž uvrhne v nemilost.

Takže se pokusím s úsměvem na rtech vyprávět o tom, jaká mám doma úžasná zvířátka.

Začnu tím, že ty potvůrky nenosí bačkůrky. Že když jdou po mojí plovoučce, že jim v pochodovém rytmu chloupky na nožičkách šelestí a nemohu pak v noci usnout. Následuje dotaz, kolik že jich je? Co mohu odpovědět, nevím.... prostě se mi po bytě pohybují samy, mají liberální výchovu, dokonce se i samy krmí, napájí, množí, venčí, všude krom lednice vlezou... ano, uhodly jste, jsou to mravenečci faraónci. Já vím, možná hloupý žert, spíš spousta starostí s tím, že nic k snědku nemůžete nechat volně ležet. Ženy to trochu leká, ale na mravenečky se dá zvyknout... na Vánoce jim nasypat trochu otráveného cukru, občas podpořit Darwinovu teorii o přežití jen těch nejschopnějších, sežmouláním pomalého mravenečka mezi prsty... Prostě s mravenečky se dá naučit žít.

Ale co, mohl bych na tom být i hůř. V naší ulici stojí pod sebou tři, dalo by se říci, identické paneláky. V našem, horním, jsou mravenečci. V tom spodní rusáci (Rus domácí - šváb, nehledejte v tom prosím projev xenofobie). No a v prostředním... jsou faraónci i rusi.

Bydlím ve zvýšeném přízemí a když stoupačkami proleze nějaký ten „ruský" průzkumník, jsem hned na ráně a.. když si ho včas všimnu, dostane první ránu on.

A závěrem malý Happyend. Plošná deratizace zajistila snížení výskytu „průzkumníků" i pilných mravenečků a tak nyní bez obav mohu přijímat dámské návštěvy. A jestli tu někde nějaký mraveneček zbyl, výše uvedenou selekcí bylo zajištěno, aby měl rychlejší nožičky než já oči a už dlouho jsem tedy tady u sebe v bytě na žádného nenarazil.

Tak hezký zbytek dne s vašimi miláčky a mazlíčky.

Dekameron

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Takže, milé dámy, můžeme jít na kafe!

Jaký máte, milé ženy, názor na „nevítaná“ zvířátka? Také s nimi bojujete, nebo je necháte žít? Které zvíře je odporné vám? Máte nějakou nepříjemnou zkušenost se zvířetem? Podělíte se s námi o své zkušenosti, názory, nebo třeba příběhy?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Soutěžní obrázek 2

oči

 

Reklama