ČPZP, třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi, totiž svým klientům rozesílá do mobilu esemesky upozorňující na blížící se termín pravidelné lékařské prohlídky. Krátkou textovou zprávu s pozvánkou k praktickému lékaři, stomatologovi a ženy ke gynekologovi dostávají pojištěnci ČPZP již od roku 2015.

„Služba Prevence v mobilu je pro klienty České průmyslové zdravotní pojišťovny zcela zdarma. Každý, kdo si nechce sám hlídat termín preventivních prohlídek u lékaře a je naším pojištěncem, se může ke službě přihlásit buď na pobočce, přes naše informační centrum nebo prostřednictvím E-přepážky na našich webových stránkách,“ připomíná tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Kromě toho ČPZP v rámci svých preventivních programů nabízí řadu příspěvků na některá onkologická vyšetření. “Například na prevenci rakoviny prsu mohou ženy i muži čerpat příspěvek až 500 Kč. Příspěvek je určen na mamografické nebo ultrasonografické vyšetření,“ upřesňuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. Stejný příspěvek, tedy 500 Kč, má ČPZP pro muže od 40 let na prevenci onemocnění rakovinou prostaty. Částku 500 Kč mohou pojištěnci ČPZP využít i na prevenci rakoviny kůže, nebo na vyšetření, které může odhalit rakovinu tlustého střeva.

Na komplexní onkologickou prevenci a na odvykání kouření až 2000 Kč

„Pojištěnci, kteří mají 35 let a více a absolvují na specializovaném pracovišti kompletní onkologickou prohlídku, mohou získat příspěvek až 2000 Kč,“ doplňuje mluvčí ČPZP.  Česká průmyslová zdravotní pojišťovna pamatuje i na ty pojištěnce, kteří se rozhodli skoncovat s kouřením. Na nákup volně prodejných léčivých a podpůrných přípravků v lékárně a na léčiva na odvykání kouření poskytuje příspěvek až 2000 Kč. To je dvojnásobek toho, co ČPZP poskytovala pro pojištěnce odhodlané vzdát se tabáku v roce 2018.

Pokud ještě nepatříte mezi pojištěnce ČPZP, zaregistrujte se on-line nebo na kterékoli její pobočce do konce září. Výhody a příspěvky budete moci čerpat již od příštího roku.

Reklama