Jste spokojená, sexy, sebevědomá? Na datu narození vůbec nezáleží? Přibližně kolem pětatřicítky se hodně žen začíná vydávat za mladší, než skutečně jsou. Ale kult věčného mládí už trochu nudí...

Jak komicky působí ve společnosti dáma „v nejlepších letech“ ozdobená barevným punkovým účesem a navlečená do těsné minisukně? Pokud se však s věkem smíříte a naučíte se spolu „vycházet“, poznáte i klady a některé přednosti pokročilého věku.

♦ Životní zkušenosti
Je příjemným zjištěním, že nežárlíte a necítíte se ukřivděná, když se na ulici potkáte s o mnoho let mladší ženou. Vždyť – budete-li k sobě upřímná, musíte uznat, že těch pár let navíc znamená i víc obohacujících zkušeností, jejichž prostřednictvím jste získala i větší sebevědomí.

A teprve – co všechno pamatujete...

♦ Nenucený flirt
Biologický věk ve skutečnosti jen málo vypovídá o osobnosti člověka. Mnohem víc naznačují signály, které vyzařujete. Mluvit lze očima, i vaše typická gesta dokážou váš protějšek okouzlit. A tuhle taktiku zvládají ženy kolem čtyřicítky mnohem lépe než nižší věkové kategorie.

Proč? Jednoduše – zralé ženy znají mnohem lépe než naivní dvacítky odvěkou hru mezi mužem a ženou...

♦ Životní moudrost nemá danou „dobu trvanlivosti“
Ta bývá napsaná na víčkách od jogurtu, ale rozhodně nijak necharakterizuje ženinu osobnost. Co je na tom zlého, když je vám víc než dvacet? Ten, kdo už je o nějaký ten pátek starší, je mnohem zralejší, mívá už zpravidla rodinu, také jeho dítě už mívá za sebou „telecí“ léta. Taková žena třeba bravurně zvládá povolání, ve kterém už není pouhou začátečnicí.

Samozřejmě už také přesně ví, kam a ke komu patří!

♦ Přiznat věk – k nezaplacení!
Dnešní „čtyřicítka“ vypadá díky vhodnému jídelníčku a zdravému způsobu života mladší než kdysi její babička. V posledních letech došlo k významnému prodloužení lidského života. Ženy získaly až deset let plnohodnotného života k dobru, a to představuje spoustu svobody.

Nikoho už nezaráží, že současné babičky nosí džíny, a ani rozvedené ženy se necítí vyřazené z normálního života. Společnost nijak neodsuzuje uzavírání nových vztahů.

I po čtyřicítce lze navázat uspokojivý partnerský vztah.

♦ Klamat tělem
Proč máte svému okolí něco předstírat? Už samo zapírání věku bývá záludné. „Cože, tobě je teprve devětatřicet? Vždyť tvé dceři bylo pětadvacet?!“ Ten, kdo si ubírá léta, musí být stále na pozoru, aby se do svých lží nezapletl, a vlastně nikdy pak už nemůže říkat úplnou pravdu.

Lhát je velmi stresující!

♦ Inteligentní lidé se za věk nestydí
Nejlepším příkladem je Madonna. Už brzy – 16. srpna – oslaví padesátku. Z dřívějšího provokativního vampa se stala rozumná matka a uznávaná autorka knížek pro děti. Takových případů je nespočet.

Herečka „pro pamětníky“ Stella Májová ve svých vzpomínkách prozrazuje, že se šťastně provdala v osmašedesáti letech.

♦ Mladému milenci je věk lhostejný
Zaláskovaného muže – ať už je jeho věk jakýkoliv – zajímají na jeho vyvolené zcela jiné věci, než kolik je jí momentálně let. Má oči jen pro ni a její přitažlivost je pro něj naprosto neodolatelná. Líbí se mu, že je vtipná, přitahuje ho její sexuální vyzrálost i chuť a ochota k dráždivým experimentům v této oblasti...

I muži už vědí, že užít si něco s ženou nad 40 je mnohem lákavější než s těmi mladšími.

Připadáte si stará? Připouštíte si svůj věk a vše mu přizpůsobujete? O kolik let mladšího jste měla (či máte) partnera?

Reklama