Mladá a mnoho směrně talentovaná herečka Marie Doležalová se vydává do literárních vod – a brázdí je s obdivuhodnou bravurou! Možná Marii znáte z televizního Comebacku, z filmových Pusinek nebo z domovské scény Divadla Na Fidlovačce (a ze spousty dalších rolí).

Dovolte, abychom vám ji teď představili také jako držitelku našeho nejprestižnějšího literárního ocenění u nás.

Magnesii Literu získala v letošním roce za blog Kafe a cigárko, ze kterého se během pár měsíců od prvního příspěvku stal skutečný fenomén. Nyní přichází čas, aby se její historky z hereckého podsvětí dostaly z virtuálního světa do skutečné knižní podoby.

Ano, už za dva měsíce vyjde kniha Kafe & cigárko v nakladatelství Domino (25. 11. 2015).

kafe a cigárko

Mariiny texty krásně doplňují výstižné a vtipné ilustrace Jana Hofmana. Kniha KAFE & cigárko bude pokřtěna v pátek 27. listopadu v 16:30 v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí a autorka ji velmi ráda podepíše všem zájemcům.

Karin Lednická za nakladatelství DOMINO říká: „Kafe & cigárko je podle mého názoru kniha, která má téměř absolutní čtenářský záběr. Mariin blog čtou výsostní intelektuálové, ajťáci i milovníci zákulisních historek – a všichni se baví. S tištěnou knihou se budou bavit ještě víc, protože v ní přibyly další geniální ilustrace Honzy Hofmana!“

Edice Mimo edice, nakladatelství DOMINO

KAFE @cigárko

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas?

Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle.

Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat.

Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová.

A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, je to kniha, kterou musíte mít!

Více informací naleznete na www.dominoknihy.cz

Reklama