„Pořád jen covid, covid a covid. Od rána do večera neposlouchám nic jiného. Valí se to na mě ze všech stran už několik měsíců a já už nevím, co si počít, jak se odreagovat, jak přestat myslet na tu hnusnou nemoc,“ popisuje Renata své momentální pocity.
5f64826e07a95obrazek.png
Foto: Shutterstock

Mladá žena o sobě říká, že je velmi citlivá, emotivní a snadno ji ledasco rozhodí. Výjimkou tedy samozřejmě není ani šíření koronaviru, který ji znepokojoval už v době, kdy se jednalo jen o záležitost Číny. Už několik měsíců tedy žije v obavách, které se podepisují i na jejím zdravotním stavu.

„Obličej i ruce mi pokrývá vyrážka, protože se mi vrátil ekzém. Ten se u mě objeví vždycky, když prožívám nějaké psychické vypětí. Stejně jako migrény. Několikrát týdně trpím nesnesitelnou bolestí hlavy. Absolvovala jsem různá vyšetření, ale závěr je, že za všechno u mě může psychika. Snažím se relaxovat, zkouším meditaci, ale nic nepomáhá. Bojím se o sebe, o starší rodiče, o přítele i toho, co nám příště zase zakážou. Příští týden jsem konečně objednaná k psycholožce, takže doufám, že společně tuhle situaci nějak vyřešíme,“ svěřuje se Renata.

Ta nemá na růžích ustláno ani co se týče vztahu s jejím přítelem. Ten pracoval v restauraci a během koronaviru o práci přišel. Od té doby nemůže narazit na nic trvalejšího, a tak je většinu času doma, hledá na webu pracovní nabídky a ze skutečnosti, že ho živí přítelkyně je nevrlý.

„Přítel se chce vrátit do gastra, ale restaurace moc nenabírají, ale spíš se snaží všemožně ušetřit. Bydlíme v Praze a úbytek turistů a jejich peněz je hodně znát. Podniky, které bývaly plné, často zejí prázdnotou. A teď ještě to opatření s otevírací dobou, kdy musejí být restaurace a bary mezi půlnocí a šestou zavřené. Prostě hrůza. Občas se partnerovi naskytne nějaká brigáda, ale většinu času tráví doma za počítačem a leze mu to na mozek. Když přijdu z práce, akorát se hádáme, což mi taky na pohodě zrovna nepřidá,“ říká Renata.

Čtěte také:

Reklama