To vše souvisí s úzkostí a stresem, a pokud vám je více než 40 let a vaše hladina hormonů začíná kolísat, může docházet k tomu, že hladina vašeho stresu a úzkosti se ještě více zvyšuje. A jste-li ve stresu, zvyšuje to riziko onemocnění. Je to proto, že aktivujete a stimulujete svůj vnitřní biologický poplachový systém, ten zaplaví tělo kortizolem, který potlačuje reakci imunitního systému.

5e738a3bd9303balcony-1834990-1920.jpg

Máme pro vás 5 tipů, jak předcházet zvyšování stresu a úzkosti:

  1. Zdravá strava - dodržování zdravého způsobu stravování a dostatečné hydratace pomůže vašemu imunitnímu systému, je to jeden z praktických a jednoduchých kroků, které můžete udělat pro svoji ochranu a obranu vašeho imunitního systému.
  2. Přijměte fakt, že stres není špatná věc, je to mechanismus, který nám pomáhá zůstat ve střehu. Přijměte opatření, uspořádejte, co budete potřebovat pro případ, že budete vyzváni ke karanténě. Příprava předem nám poskytne vnitřní klid.
  3. Cvičení - pokud můžete jít ven, běžte na procházku, běhejte, jděte na výlet, hybejte se. Pokud budete požádáni, abyste zůstali doma, existuje mnoho cvičení, které můžete dělat doma, jóga, tai-chi, pilates a mnoho dalších –snadnou pomoc najdete na internetu nebo na vaší chytré televizi. A nebo si prostě jen zatancujte u rádia nebo u vaší oblíbené hudby.
  4. Pojmenujte to - nejhorší věc, kterou můžete říci někomu, kdo je nervózní, je „klid/relaxuj“, ale ať už je to koronavirus, menopauza nebo jiné životní události - je užitečné si úzkost a stres připustit. Když o tom mluvíte, sdílite tak starosti s blízkými a nepotřebujete ani, aby seděli vedle vás, stačí být online s přáteli, mluvit o důvodech a pocitech pomůže zvládnout a ovládat vaši úzkost.
  5. Napište to - naše mysl je složitá, když si napíšete své myšlenky, obavy a úzkostné pocity, které máte, musíte je pojmenovat a postavit se jim čelem/tváří v tvář, což může někdy obavy a úzkostné pocity pomoci zmírnit a omezit je.

A co je nejdůležitější, snažte se být vyrovnaná! Úzkost je řízena hormony, když poklesne hladina estrogenu, vaše tělo a mysl se stanou hormonálně nevyváženými, což zvyšuje stres, úzkost a snižuje kvalitu spánku.

Pomozte znovu získat svou vnitřní rovnováhu s Femarelle®, pomůže vám v boji s emocionální bouří a stresemFemarelle je řada doplňku stravy pro ženy.

Více na FEMARELLE.CZ

Femarelle-2020-CZ.png

Reklama