Cottage je oblíbený nejen pro svou chuť, ale také pro nízký obsah tuku a hlavně pro vysoký obsah snadno stravitelný bílkovin. Díky tomu všemu je ideálním výrobkem racionální stravy. Vychutnávají si jej lidé, kteří se snaží držet zdravý životní styl, i lidé, kterým prostě a jednoduše chutná.
5af988bb36551obrazek.png

Jihočeský cottage od Madety dokáže díky velkému množství pro tělo potřebných bílkovin dobře zasytit.

Dá se vychutnávat samostatně, s pečivem, ale vyzkoušet jej lze i jako ingredienci v teplé kuchyni. Je variabilní a vychutnávat se dá na stovky způsobů.

A pokud tápete, jak si tento delikátní sýr vychutnat právě dnes, vyzkoušejte některý z našich tipů.

Cottage nasladko

Jahodová pěna

 • Na zahrádce nám již vykukují kvetoucí jahodníky. Až budete mít jahod nadbytek, neváhejte a připravte svým dětem i sobě netradiční odpolední svačinku.
 • Kelímek Jihočeského cottage smíchejte s hrstí jahod, přidejte lžičku medu, trošku citronové šťávy a dva lístky máty. Vše společně rozmixujte, nechte vychladnout v lednici a podávejte.
 • Tip: Pokud zrovna nemáte vlastní zahrádku a přístup k jahodám či jinému ovoci, vyzkoušejte Jihočeský cottage borůvka či Jihočeský cottage jahoda. Postup je stejný, jen ovocnou část již nemusíte přidávat.

Banánová stracciatella

 • Obdobou výše zmíněného receptu je banánová stracciatella s cottagem. S Jihočeským cottagem od Madety rozmixujte dva středné zralé banány, nakrájejte nebo najemno nalámejte oblíbenou čokoládu, smíchejte, dejte do tvořítek na nanuky a nechte zmrazit. Uvidíte, že se po nich v nadcházejících horkých dnech jen zapráší.

Ovocný salát

 • V jednoduchosti je krása. Stačí nakrájet oblíbené ovoce, přidat trochu semínek, cottage a máte připravenou vydatnou snídani.5af988ac8e80fobrazek.png

Cottage naslano

Saláty všude kolem nás

 • Oblíbené jsou saláty s cottagem. V tomto směru se fantazii meze nekladou. Pokud vám dozrávají ve skleníku jakékoli druhy salátů, přidejte rajčata, salátovou okurku a cottage a jednoduchá večeře je na světě. Takový salát zasytí na delší dobu.
 • Případně cottage použijte jako náhradu majonézy do těstovinových či bramborových salátů, hned jim dodáte jiný šmrnc.

Guacamole

 • Ozvláštněte si klasické guacamole tím, že do něj přidáte kelímek cottage. Získáte netradiční pomazánku nebo zjemněný dip k nachos.

Torilly

 • Pokud jste milovníky pikantních mexických tortill, pak je cottage jasnou volbou.  Díky své konzistenci vám nebude vytékat z tortilly.
 • Připravte si svou oblíbenou směs do tortill, nandejte na tortillu, přidejte cottage, zasypte zeleninou, zabalte a rychlý a zdravý oběd se může podávat.

Quiche

 • Cottage se skvěle hodí mimo jiné i na zapékání. Pokud jej použijete jako základ pro quiche, nejednu návštěvu jistě mile překvapíte.

A pokud vás Jihočeský cottage zaujal natolik, že se o něm chcete ještě něco dozvědět, neváhejte a navštivte www.otevrenamadeta.cz, kde uvidíte, jakou cestu musí urazit, než doputuje na váš stůl.
5af988c558cbdobrazek.png

Madeta. Tak chutná sýr.

Reklama