Copy, copánky a cůpky mám spojeny s dětstvím.
Když mi bylo kolem pěti let, nosila jsem houpačky, což byly dva vzájemně propojené copy prověšené do oblouku a na koncích ozdobené mašličkami.
Bylo to moc roztomilé. Jako dnes vidím tu fotografii, na které jsem s tímto účesem a v puntíkatých sametových šatičkách se žabičkováním. To už snad ani není pravda.

Ale co byly moje tenké myší ocásky proti copům mé nejlepší kamarádky ze základky. Nosila dlouhé tlusté copy z havraních vlasů skoro až do pasu. Tiše jsem jí je záviděla.
A co teprve Nastěnka v Mrazíkovi, to byl cop jak řemen a scéna, kdy Marfuši urvou umělý cop při neúspěšném lovu na husy, byla má nejoblíbenější.

A teď jednu trochu morbidní vzpomínku.
Když jsem jednou u babičky o prázdninách šmejdila po šuplících, našla jsem hezkou krabičku. Jaké bylo mé překvapení, když jsem tam objevila  tetin cop z dětství. Nechávala si ho na památku. 
Vlastně i babička měla umotaný drdůlek z cůpku. Vždycky jsem ji ráda pozorovala, když se česala. Seděla proti oknu a v tom magickém kontra světle vypadaly její heboučké, lehce elektrizující vlasy jako stříbrná svatozář.

Kdybych ale vyhlásila soukromou soutěž o nejkrásnější a nejmohutnější cop, vyhrála by moje neteř. Nosila ho ještě na vysoké. Do té doby, než ho výhodně zpeněžila. Ani nevím, co tak důležitého potřebovala, že se odhodlala k takovému kroku. Teď už jí vlasy zase dorostly do původní délky a doufám, že už je prodávat nebude. Už si vydělává.


Vždycky se mi strašně líbil cop, pletený už na temeni hlavy, mám dojem, že se mu říká „francouzský“, ale nikdy jsem nepochopila, jak si ho může uplést sama nositelka.

Cop omotaný kolem hlavy, na německý způsob, nosila zase moje profesorka na kostýmy. Nevím, jestli to byl záměr, ale ten strohý účes vzbuzoval obrovský respekt. To byl také jediný případ, kdy měl cop k dívčí roztomilosti hodně daleko. Už jsem ji dlouho neviděla, ale domnívám se, že svému copu zůstává věrná.
Dámy přece styl nemění, a že byla (je) opravdovou dámou, na to můžete vzít jed.

Copatý trend v současnosti ovládl i Hollywood, a jak se zdá, na věku nositelek vůbec nezáleží. Je slušivý a zázračně omlazující.
Posuďte samy, z copů se dají vytvořit i zajímavé účesy.

Co myslíte, milé ženy-in, patří copy jenom holčičkám, nebo je může nosit i třicátnice?
Nosíte nebo nosila jste copy i vy?

Reklama