Názor do pranice zaslala k jako příspěvek k dnešnímu tématu čtenářka Svatka. Sama je (jak píše) ve věku takřka babičkovském a nosí ráda francouzský cop.

Na dlouhé vlasy a copánky nedá dopustit čtenářka Svatka. Co si myslí ale o copáncích? To už se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Copánky nikdy nezestárnou a hodí se podle mne ke každému věku, má-li na to žena vlasy a vybere-li si svůj styl .Já jsem jako dítě měla krásné dlouhé vlasy a maminka mi je zaplétala do cůpků. Na rozdíl od jiných maminek, ta má to brala jako neoblíbenou nutnost a s mým zahájením školní docházky šly dlouhé vlasy pod nůžky.Tenkrát jsem to obrečela, ale dnes , s odstupem času ji chápu. Byly jsme tři holky v rozmezí dvou let za sebou a já byla nejstarší, takže ráno nebyl čas na nějaké patlání s copánky. Ale vzhledem k tomu, že jsem byla děvče šikovné, natrénovala jsem si různé copánečky na svých panenkách a maminku umluvila, takže mi vlásky nechala opět narůst s tím, že si je budu zaplétat sama.Od té doby jsem až do skončení vysoké školy nosila dlouhé vlasy, převážně ve dvou copech, které učarovaly nejednomu z mých spolužáků. Dodnes, když se sejdeme, tak si mne všichni pamatují jako tu s těma dvěma nádhernýma copama .Teď, ve věku skoro babičkovském jsem se k dlouhým vlasům vrátila, protože jsem stále kreativní a krátké vlasy mi připadaly nudné a na úpravu po ránu naprosto nepoužitelné. Když se mi chce, udělám francouzský cop, když ne , tak rychlý copánkový drdol a jedu-li na kole, samozřejmě s nezbytnou helmou , tak dva cůpkly nebo jeden na straně jsou nejlepším netlačícím a stále upraveným řešením. Jediný problém nastává při plavání, kdy to opravdu chvíli trvá, než se vlasy usuší. Ale i to jsem časem vyřešila. Usuším vrstvu u hlavy, udělám copan, nahodím ho na natáčku, schovám do gumičky a v práci jsem za dámu, večer po rozpuštění naondulovaná do plesu či divadla . Na dlouhé vlasy nedám dopustit!

Svatka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. července 2011: Copy a copánky

Po tomto tématu jste před nějakou dobou samy volaly, milé čtenářky. Uzrál čas a téma je zde!

  • Jaký je váš vztah k copům a copánkům?
  • Umíte si uplést francouzský, rybí nebo extra kreativní cop?
  • Přijdou vám copánky dětinské, nebo naopak in i v dospělém věku?

Pište mi své příspěvky na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Můžete k nim přiložit i fotku svých copatých výtvorů. Nezapomeňte, že chcete-li vyhrát dárek, respektive mít šanci na výhru dárku, musí váš příspěvek být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek můžete získat? Pro jednu z vás tu máme připravený krásný vlasový balíček od firem GARNIER a SCHWARZKOPF!

Reklama