Já sama zahrádku moc neprožívám, ale když už máme domek s velkou zahradou, tak pěstuji na velké ploše drůbež a na menší přece jen nějaké ty rostlinky.

Tedy ne, že bych to přeháněla, největší část rostlinek je vinná réva, ale stejně jsem se pokoušela vypěstovat něco pro užitek i jiný, než jen tekutý.

Začala jsem klasickými rostlinami typu rajčat, okurek, kapusty a podobně. A od strýce jsem dostala záhadné semínko - prý "ačukču". Dala jsem to do země, zazpívala "vstávej semínko holala" a šla v klidu spát. V sobotu ráno byla v květináči na okně krásná malá zelená kulička a já byla nadšená, jak to krásně roste...v neděli ráno, když kolem našeho domku prochází celá vesnice do kostela, byly o okno opřené dva naprosto typické pětilisté lístky a celá vesnice se bavila. Podotýkám, že záhadná rostlinka nakonec stejně nevyrostla...nejspíš ji někdo uhranul.

V důsledku svého svérázného přístupu k zahradničení objednávám pravidelně věci ze zahradnictví a tajně doufám, že mi přijdou otužilé a zvyklé na ledacos...jedna z prvních zásilek mě pobavila - objednala jsme sadu zeleného koření, maliník a tulipány. Tulipány byly jasné, ale zbytek vypadal tak, že jsem dostala 12 květináčků zeleného šouší bez jakéhokoliv označení a k tomu jeden keřík s nápisem "Maliník".

A nejlepší zásilka mi přišla předloni. Byl tam žen-šen, pivoňky, narcisy, jiřinky, několik krásně popsaných sazeniček keřů a k tomu v jenom květináči rostlinka s nápisem "Figovník" - zřejmě abych si mohla vypěstovat "figu borovů":-) Podotýkám, že keřík přežil i letošní tuhou zimu a zatím to vypadá, že nějaké plody budou. Pajda

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ještě, že z toho „maliníku“ nevyrostl bolševník. Jak asi vypadá pětilistý list? Že by zakletý pětiprstý Kulihrášek? Simona

Co pěstujete vy, milé čtenářky? Taky si objednáváte přes internet? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama